آپدیت تلویزیون ال جی

 بروز رسانی تلویزیون های هوشمند هوشمند خصوصا آپدیت تلویزیون ال جی می تواند مشکلات نرم افزاری و اختلالات این تلویزیون را برطرف سازد

تلویزیون هوشمند LG و سایر برندهای دیگر برای اینکه به راحتی بتوانیم از تمامی امکانات نرم افزاری آنها بخوبی استفاده کنیم باید آپدیت و بروز رسانی شوند. که مهمترین مزیت بروز رسانی تلویزیون ال جی افزایش قابلیت نرم افزاری و ارتقاع روند کاری سیستم عامل تلویزیون می شود

در ادامه این مقاله می خوانیم که روش های بروز رسانی تلویزیون ال جی چگونه است. همچنین مطالبی را در مورد مراحل مختلف آپدیت کردن این نوع تلویزیون ارائه می دهیم و با به روز رسانی در تلویزیون  با سیستم عامل webos ال جی و به روز رسانی در تلویزیون netcast ال جی بیشتر آشنا شویم.

علاوه بر این، می خواهیم به بررسی روش آپدیت تی وی ال جی به صورت دستی و آنلاین نیز بپردازیم تا افراد بتوانند به راحتی این کار را انجام دهند.

روش های بروز رسانی تلویزیون ال جی

همان طور که می دانیم بعد از مدتی افرادی که از تلویزیون ال جی استفاده می کنند، نیاز به آپدیت کردن یا به روزرسانی این وسیله دارند. روش های متنوعی برای آپدیت کردن این تلویزیون وجود دارد و در مجموع می توان گفت هفت الی هشت دقیقه زمان می برد تا این وسیله به روز رسانی و آپدیت شود.

همان طور که در بالا اشاره کردیم، روش های مختلفی برای آپدیت کردن این وسیله ها وجود دارد. لذا مراحل و روش آپدیت کردن تلویزیون های ال جی به شرح زیر می باشد:

آپدیت کردن تلویزیون به صورت خودکار

برای انجام به روز رسانی و آپدیت کردن تلویزیون به صورت خودکار، کاربر می بایستی با استفاده از کابلی که به دستگاه مودم وصل شده است آخرین نسخه به روز رسانی را در قسمت تنظیمات تلویزیون دانلود کند و تا آخرین ثانیه به روزرسانی، صبر کند.

به روزرسانی تلویزیون ها بر اساس سیستم عامل

همان طور که می دانیم اگر تلویزیون های ال جی از سیستم هوشمند، سیستم عامل webos و سیستم netcast پشتیبانی کنند، می توان آن ها را با استفاده از کنترل جادویی به روزرسانی کرد.

آپدیت کردن تلویزیون ال جی به صورت دستی

کاربر می تواند با دانلود آخرین نسخه به روزرسانی تلویزیون ال جی و انتقال این فایل به usb و متصل کردن فلش به تلویزیون، به روز رسانی را انجام دهد. در ادامه با آپدیت کردن تلویزیون ال جی به صورت دستی و با استفاده از usb بیشتر آشنا می شویم.

روش های آپدیت تلویزیون ال جی

پس افراد و کاربران می توانند با استفاده از روش هایی که بیان کردیم، تلویزیون ال جی خود را به روزرسانی و آپدیت کنند و از قابلیت های جدید آن بهره‌ مند شوند. همچنین می توانند با به روزرسانی این وسیله در ارتقای روند کار سیستم عامل آن، نقش بسیاری داشته باشند. در ادامه با روش آپدیت دستی و آپدیت آنلاین این دستگاه بیشتر آشنا می شویم.

بروز رسانی تلویزیون ال جی به صورت آنلاین

آپدیت تلویزیون ال جی به صورت آنلاین یکی از آسان ترین و ساده ترین راه های به روزرسانی تلویزیون می باشد که تنها با اتصال تلویزیون به اینترنت می توانید انجام دهید. در این روش شما باید مطمئن شوید که تلویزیون تان از سیستم عامل webos و یا نت کست netcast پشتیبانی می کند. در ادامه به بررسی هر کدام از موارد با جزئیات می پردازیم.

همچنین بخوانید : روش های نصب فیلتر شکن در تلویزیون

آپدیت تلویزیون ال جی webos

به روز رسانی در تلویزیون ال جی webos به گونه ای است که کاربر می تواند وارد منو شود و کلید خانه را با استفاده از کنترل انتخاب کند. سپس وارد تنظیمات شود و روی قسمتی که به بخش به روزرسانی تلویزیون مربوط می شود، کلیک کند.

بعد از آن وارد صفحه به روزرسانی تلویزیون ال جی می ‌شود که اگر فایل یا نسخه ای در این صفحه برای به روزرسانی وجود داشته باشد با کلیک روی آن می تواند به روزرسانی را شروع کند. به عبارت دیگر، می توانیم برای بیان مراحل کلی در انجام به روزرسانی در تلویزیون  ال جی با سیستم عامل webos ، به موارد زیر اشاره کنیم:

1- شروع آپدیت تلویزیون ال جی با انتخاب کلید Home

2- انتخاب تنظیمات به روزرسانی و آپدیت کردن دستگاه

3-کلیک روی قسمت تنظیمات پیشرفته

4- ورود به بخش تنظیمات عمومی و مشاهده فایل به روزرسانی

5- کلیک روی گزینه بررسی برای آپدیت به منظور اطلاع از وجود نسخه به روز رسانی

6- انتخاب کلید تایید در صورت وجود فایل و نسخه به روزرسانی

7- خاموش و روشن کردن تلویزیون بعد از به اتمام رسیدن آپدیت و به روزرسانی

آپدیت تلویزیون ال جی webos

مواردی که بیان کردیم از جمله مراحل کلی برای انجام به روز رسانی و آپدیت کردن تلویزیون webos ال جی می باشد که افراد می توانند با انجام این مراحل به صورت مرتب به شکل صحیح، آپدیت تلویزیون خود را انجام دهند و از امکانات و قابلیت های اضافه شده به این دستگاه، بهره‌ مند شوند.

به روزرسانی تلویزیون ال جی با سیستم عامل netcast

کاربران می توانند برای به روزرسانی در تلویزیون ال جی با سیستم عامل netcast ، وارد منو هوشمند این دستگاه شوند و تنظیمات مربوط به این سیستم عامل را انتخاب کنند. سپس آن ها می بایستی در بخش پشتیبانی، گزینه آپدیت و به روزرسانی نرم افزار را انتخاب کنند و وارد این قسمت شوند.

همچنین آن ها می توانند پس از اینکه وارد این قسمت شدند، کلید بررسی نسخه و فایل به روزرسانی را انتخاب کنند و از وجود فایل و نسخه آپدیت یا حتی عدم وجود آن آگاهی پیدا کنند؛ چرا که اگر فایل آپدیت تلویزیون ال جی در این صفحه وجود داشته باشد، به طور خودکار سیستم عامل این تلویزیون به روزرسانی می شود و امکانات جدیدی را دریافت می کند.

اما اگر فایل و نسخه به روزرسانی در این صفحه وجود نداشته باشد، افراد می بایستی به صورت دستی آخرین فایل و نسخه به روزرسانی را دانلود کنند و سپس مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند تا آپدیت تلویزیون شروع شود و قابلیت های متنوعی را دریافت کند.

پس یکی از نکات بسیار مهم در به روزرسانی در تلویزیون ال جی با سیستم عامل netcast این است که افراد می بایستی از وجود فایل به روزرسانی مطمئن شوند تا در صورت عدم وجود فایل، خودشان آن را به طور دستی دانلود کنند و در روند کاری سیستم عامل تلویزیون نقش بسیاری را ایفا کنند.

آپدیت تلویزیون ال جی به صورت دستی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، یکی از روش های آپدیت و به روز رسانی تلویزیون ال جی، روش دستی می باشد که افراد می توانند با دانلود آخرین نسخه و فایل به روزرسانی این دستگاه و انتقال آن به فلش usb، اقدامات لازم را جهت آپدیت کردن این تلویزیون انجام دهند و در روند کاری سیستم عامل آن نقش گسترده ای داشته باشد.

به عبارت دیگر می توان گفت امروزه این تلویزیون ها به دلیل اینکه در نسخه های جدید تولید شده اند، نیاز به برخورداری از امکانات و قابلیت های بسیاری دارند که شرط برخورداری از امکانات و قابلیت ها، به روز رسانی و آپدیت آن ها می باشد. لذا افراد می توانند به صورت دستی و یا با استفاده از روش های دیگر، اقدامات لازم را انجام دهند.

نحوه آپدیت تلویزیون ال جی با فلش

نحوه آپدیت تلویزیون ال جی با فلش

مراحل آپدیت تلویزیون ال جی با فلش به شرح زیر می باشد:

1-یافتن مدل اصلی تلویزیون

اولین مرحله برای آپدیت این تلویزیون، پیدا کردن مدل آن از طریق برچسبی که در پشت آن درج شده است، می باشد. همچنین اگر افراد مدل تلویزیون را پیدا نکردند، می توانند با جستجو در منو، به مدل آن دسترسی پیدا کنند.

2- پیدا کردن شماره مدل تلویزیون

در این مرحله لازم است برای آپدیت کردن تلویزیون، افراد وارد سایت ال جی شوند و مشخصات تلویزیون را وارد کنند.

3- دانلود فایل به روز رسانی تلویزیون ال جی

کاربر پس از وارد کردن مشخصات و مدل تلویزیون در سایت ال جی، می بایستی آخرین نسخه به روز رسانی و آپدیت این تلویزیون را دانلود کند.

4- اتصال فلش به تلویزیون 

مرحله آخر هم به گونه ‌ای است که usb به تلویزیون وصل می شود و با روشن بودن اینترنت تلویزیون، آپدیت آن شروع می شود. به عبارت دیگر می توان گفت افراد می توانند با دانلود فایل و نسخه بروزرسانی این تلویزیون، مدل و شماره دستگاه را انتخاب کنند و سپس بعد از دانلود کامل آن نسخه، usb را به تلویزیون وصل کنند تا به روزرسانی انجام شود.

همچنین آن ها می توانند با خاموش و روشن کردن این دستگاه، علاوه بر انجام به روزرسانی، از قابلیت های آن بهره مند شوند.پس کاربران می توانند با پشت سر گذاشتن مراحل بالا، به روزرسانی و آپدیت کردن این مدل تلویزیون را با استفاده از usb انجام دهند و از قابلیت های جدید آن به خوبی بهره مند شوند.

چنانچه اتصال فلش در تلویزیون امکان پذیر نبود این احتمال وجود دارد که مین برد تلویزیون شما آسیب دیده باشد که می توانید برای تعمیر آن به تکنسین تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

مزایای آپدیت تلویزیون

یکی از مزایای بروزرسانی و آپدیت کردن این تلویزیون ها این است که می توانند از قابلیت هایی که به تازگی در سیستم آن ها به وجود آمده است، بهره مند شوند.

به عبارت دیگر می توان گفت آپدیت کردن تلویزیون های ال جی باعث می ‌شود تا هر گونه مشکل و اختلالی در سیستم هوشمند آن ها به وجود آمده است، بر طرف شود و افراد بتوانند از قابلیت های جدید مانند تماشای یوتیوب در تلویزیون و … استفاده کنند.

نکات مهم در به روز رسانی تلویزیون ال جی

همان طور که می دانیم به روز رسانی و آپدیت تلویزیون ال جی و یا دیگر برند های تلویزیون، کار سختی نمی باشد. همچنین می‌ توان گفت انجام به روزرسانی تلویزیون ها خطرناک نیست و افراد می توانند با خیال راحت این کار را انجام دهند.

اما می توان گفت در آپدیت کردن این تلویزیون رعایت برخی نکات، ضروری و لازم می باشد که از جمله آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مناسب بودن اینترنتی که برای به روزرسانی تلویزیون استفاده می شود.
  • چک کردن پریز های برق تلویزیون و اتصالات آن ها
  • جلوگیری از خاموش کردن تلویزیون و قطع کردن اینترنت هنگام به روزرسانی و آپدیت تلویزیون
  • هنگام نصب و دانلود فایل به روزرسانی، نباید مودم یا تلویزیون از پریز برق کشیده شود.
  • استفاده از فلش مموری یا usb سالم و مناسب برای آپدیت و به روزرسانی دستی این تلویزیون
همچنین بخوانید : علت وصل نشدن تلویزیون به اینترنت

همان طور که بیان کردیم به روز رسانی و آپدیت تلویزیون ها، خطرناک نیست. اما افراد برای جلوگیری از مشکلات و آسیب هایی که ممکن است حین دانلود نسخه به روزرسانی و یا انجام آن به وجود بیاید، می بایستی نکاتی که بیان کردیم را رعایت کنند تا این آسیب و مشکلات را به حداقل ممکن برسانند.

خلاصه اینکه در این مقاله به بررسی روش های آپدیت کردن تلویزیون ال جی پرداختیم و نکات مهم در انجام به روزرسانی آن ها را بیان کردیم تا افراد بدون هیچ گونه مشکلی، آن ها را به روزرسانی کنند و از قابلیت های جدید شان بهره‌ مند شوند.در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید از خدمات تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی استفاده کنید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها