وصل نشدن تلویزیون به اینترنت

وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، یکی از مشکلات رایج موجود در بین تلویزیون های مختلف است. این مشکل اختصاص به تلویزیون های تولید شده توسط یک برند خاص نداشته و در محصولات کمپانی های مختلف مشاهده می شود. ما در این مقاله به بررسی کامل این موضوع خواهیم پرداخت و شما را با انواع علل به وجود آمدن آن آشنا خواهیم کرد.

در نتیجه اگر شما نیز جز افرادی هستید که با مشکل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت رو به رو شده اند، تا انتها این مقاله همراه ما باشید. با مطالعه این مقاله می توانید با اکثر دلایل به وجود آمدن این مشکل نظیر دلایل نرم افزاری، مشکلات سخت افزاری و … آشنا شوید.

علت وصل نشدن تلویزیون به اینترنت

با وصل کردن تلویزیون به اینترنت می توانید از قابلیت های بسیار جذاب و هیجان انگیزی استفاده کنید. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که آپشن ها، قابلیت ها و … تلویزیون شما هنگام اتصال به اینترنت، وابسته به برند و مدل تلویزیون شما می باشد و این ویژگی ها برای تمامی تلویزیون ها به یک شکل نمی باشد.

تلویزیون های امروزی و جدید دارای قابلیت های بی نظیری هستند که هنگام اتصال به اینترنت به کاربران ارائه می شوند. به عنوان مثال با وصل کردن تلویزیون به اینترنت، می توانید تمام فیلم ها، عکس ها و مطالب مد نظر خود را در مرورگر تلویزیون سرچ کرده و آن ها را در ابعاد بزرگ مشاهده فرمایید. اتصال تلویزیون به اینترنت می تواند این محصولات را تا حدودی به یک تلفن همراه هوشمند تبدیل کند.

یعنی شما می توانید به راحتی در اینترنت مشغول پیدا کردن مطالب، فیلم ها و … مختلف شوید. مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، یک ایراد رایج در بین بسیاری از کاربران است که می توانید تمامی امکانات فوق را از شما دریغ کند. در ادامه به بررسی علل به وجود آمدن این مشکل خواهیم پرداخت.

رفع مشکل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت

برای رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، در مرحله اول باید دلیل به وجود آمدن مشکل را پیدا کنیم. این مشکل رایج و آزاردهنده به دلایل مختلف و بسیار متنوعی رخ می دهد که هر کدام از آنها، راه حل مخصوص به خود را دارند.

به عنوان مثال در برخی موارد مشکل از تلویزیون و در موارد دیگر مشکل از منبع اینترنت دهی به تلویزیون می باشد. در این بخش به بررسی مهم ترین و اصلی ترین دلایل به وجود آمدن مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت خواهیم پرداخت.

رفع مشکل عدم اتصال تلویزیون به اینترنت

شبکه را بررسی کنید 

اولین مرحله هنگام مواجه شدن با مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت، بررسی شبکه اینترنت می باشد. امروزه شما می توانید از دو راه برای اتصال تلویزیون خود به اینترنت استفاده کنید.

روش اول: استفاده از وای فای و اتصال بی سیم تلویزیون به وای فای می باشد. هنگام مواجه شدن با مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت،‌ باید به سراغ بررسی اتصال شبکه اینترنت به تلویزیون بروید. یعنی باید به سراغ بررسی سلامت سیم کابل استفاده شده، بررسی سلامت محل اتصال و ورودی کابل اینترنت، بررسی سلامت وای فای و … بروید. به عنوان مثال شما می توانید با دستگاه های دیگر به وای فای وصل شده و صحت آنتن دهی و … آن را بررسی کنید.

روش دوم: نیز استفاده از کابل های فیزیکی مثل کابل LAN می باشد. یعنی از وای فای برای اتصال تلویزیون به اینترنت استفاده می کنید. به شما توصیه می کنیم وای فای را در نزدیکی تلویزیون قرار دهید تا بهترین حالت آنتن دهی را داشته باشد. این کار کمک می کند تا سرعت بهتری داشته و تلویزیون شما راحت تر به وای فای متصل شود.

تلویزیون را ریستارت کنید 

ریستارت کردن تلویزیون، یکی دیگر از روش های کاربردی رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می باشد. با ری استارت کردن تلویزیون می توانید اختلالات موجود در دستگاه که مانع وصل شدن تلویزیون به وای فای می شوند را به میزان قابل توجهی تغییر داده و از بین ببرید.

به این نکته دقت داشته باشید که خاموش کردن تلویزیون به تنهایی برای ریستارت کردن آن کافی نمی باشد. در نتیجه برای انجام این فرآیند باید دستگاه خود را به مدت محدود ۲۰ دقیقه به طور کامل از برق جدا کنید و به آن زمان دهید تا ری استارت شود.

بعد از انجام فرآیند فوق شما می توانید تلویزیون خود را به منبع برق متصل کرده و فرآیند وصل کردن به اینترنت را دوباره تکرار کنید. اگر مشکل شما با ری استارت کردن تلویزیون رفع نشد. به سراغ بخش های بعدی مقاله بروید تا با راه حل های بعدی آشنا شوید.

همچنین بخوانید: آسان ترین روش های ریست کردن تلویزیون ال جی

مودم را ریستارت کنید 

ریستارت کردن مودم تاثیری نسبتا مشابه با ری استارت کردن تلویزیون دارد. این فرآیند نیز می تواند تا حدودی مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت را رفع نماید. لازم به ذکر است که ری استارت کردن مودم دارای تفاوت هایی با ری استارت کردن تلویزیون می باشد.

برای ریستارت کردن مودم نیاز به جدا کردن آن از برق نخواهید داشت. برای این کار، تنها کافی است که مودم را برای چند دقیقه از برق جدا کنید. به شما توصیه می کنیم اجازه بدهید تا مودم برای ۱۰ دقیقه خاموش باشد.

بررسی مک آدرس 

فعال بودن حالت محدودیت مک آدرس یکی دیگر از دلایلی است که شما را با مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت رو به رو خواهد کرد. برای رفع این مشکل شما باید به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و مشکل را از درون تلفن همراه خود حل کنید.

برای مطمئن شدن از مشکل مک آدرس وای فای خود نیز می توانید تلویزیون را به هات اسپات گوشی وصل کنید. در صورت برقراری صحیح ارتباط بین تلویزیون و هات اسپات موبایل، مشکل از مک آدرس وای فای شما خواهد بود.

فریمور تلویزیون را آپدیت کنید 

فریمور یک قطعه بسیار مهم و کاربردی است که در بسیاری از کالاهای دیجیتال مختلف وجود دارد.

فریمور تلویزیون را آپدیت کنید 

این قطعه می تواند امور مربوط به کنترل بخش های مختلف دستگاه را به سیستم عامل منتقل کند. واژه فریمور در فارسی به صورت سفت افزار معنا شده است. این قطعه سبب می شود تا دستورات نرم افزاری بر روی سخت افزار دستگاه های مختلف پیاده شود.

آپدیت نبودن فریمور یکی از دلایل اصلی بروز مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می باشد. شما می توانید با آپدیت کردن این قطعه، بسیاری از مشکلات تلویزیون خود از جمله عدم اتصال تلویزیون به وای فای را رفع نمایید. آپدیت کردن فریمور به طور کلی تاثیر مثبتی بر روی عملکرد دستگاه های مختلف شما خواهد گذشت.

همچنین بخوانید: آپدیت تلویزیون ال جی

آپدیت تنظیمات DNS 

مشکلات و ایرادات مربوط به تنظیمات DNS، یکی دیگر از علل پدید آمدن مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می باشد. رفع این مشکل نیاز به طی کردن مراحل مختلف و تنظیمات نسبتا تخصصی می باشد. برای رفع این مشکل به شما توصیه می کنیم از افراد آگاه به تنظیمات نرم افزاری مختلف کمک بگیرید.

جدا کردن ابزارهای ذخیره ساز از تلویزیون 

اتصال کردن دائم و طولانی مدت تجهیزات ذخیره سازی به تلویزیون نه تنها باعث به وجود آمدن مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت برای دستگاه می شود، بلکه تاثیرات و اختلالات بسیار متنوع و مختلف دیگری نیز به همراه خواهد داشت. در نتیجه به شما توصیه می کنیم به هیچ عنوان دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات مثل فلش، هارد و .. را برای یک مدت طولانی به تلویزیون متصل نکنید و بعد از اتمام کار خود این تجهیزات را از تلویزیون جدا کنید. جدا تجهیزات ذخیره سازی از تلویزیون، یکی از کاربردی ترین روش های رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می باشد.

همچنین بخوانید: بررسی مشکلات اتصال فلش به تلویزیون

تنظیم درست زمان و تاریخ تلویزیون 

تنظیم نبودن زمان و تاریخ، یکی از ایرادات نرم افزاری تلویزیون ها بوده که سبب به وجود آمدن مشکل وصل نشدن تلویزیون به اینترنت می شود.

برای رفع این مشکل شما باید به بخش تنظیمات و سپس به بخش مربوط به تنظیم تاریخ و زمان تلویزیون خود مراجعه فرمایید. دقت داشته باشید که منوی تنظیمات تمامی تلویزیون ها مشابه نبوده و شما باید از دفترچه راهنمای تلویزیون خود برای این کار استفاده کنید.

راه های رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت 

رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت وابسته به عوامل مختلفی می باشد.

راه های رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت 

به عنوان مثال راه حل رفع مشکلات در مدل های مختلف تلویزیون های سامسونگ با یکدیگر متفاوت می باشد. اما به طور کلی شما می توانید از موارد نام برده شده در بخش های قبل برای رفع این مشکل استفاده نمایید، مواردی مثل :

  • کاهش فاصله مودم تا تلویزیون
  • رفع مشکل آدرس مک
  • جدا کردن تجهیزات ذخیره سازی
  • آپدیت کردن سیستم نرم افزاری تلویزیون

و … همگی در لیست راه حل های رفع مشکل وصل نشدن تلویزیون سامسونگ به اینترنت قرار می گیرند.

علت وصل نشدن تلویزیون سونی به اینترنت

یکی از ویژگی های تلویزیون هوشمند اتصال به اینترنت می باشد که دسترسی کاربران خود را به فضای وب و برنامه های کاربردی فراهم می سازد. اما گاهی وقتا نیز دسترسی به این امکان تلویزیون با اختلال روبه رو می شود و وصل شدن به اینترنت با تلویزیون به یکی از چالش کاربران با تلویزیون های هوشمند تبدیل می شود

وصل نشدن تلویزیون سونی به اینترنت یکی از مشکلات کاربران می باشد که ممکن است اصلا ارتباطی با تلویزیون نداشته باشد و بیشتر وقتا این مشکل مربوطه به ارائه دهنده سرویس اینترنت می باشد و یا در برخی موارد به قطع و وصل شدن وای فای تلویزیون مرتبط می باشد

اما بعد از اینکه علت وصل نشدن تلویزیون سونی به اینترنت پیدا کردید می توانید طبق موارد بالا  عمل کرده و مشکل عدم اتصال تلویزیون سونی به اینترنت را به راحترین شکل ممکن برطرف کنید

علت وصل نشدن تلویزیون سونی به وای فای

 

وصل شدن تلویزیون به اینترنت گوشی 

وصل نشدن تلویزیون به اینترنت گوشی می تواند به دلیل وجود ایراد در بخش نرم افزاری یا سخت افزاری هر دو دستگاه باشد. به این نکته دقت داشته باشید که هنگام بروز چنین مشکلاتی، هیچ تضمینی مبنی بر خراب بودن تلویزیون و سلامت گوشی وجود ندارد. در نتیجه در این مرحله باید به سراغ شناسایی منبع ایراد رفته و سپس از راه های موجود برای رفع آن کمک بگیرید.

در پایان چنانچه با بررسی موارد ذکر شده باز هم موفق به استفاده از Wi-Fi برای اتصال تلویزیون به اینترنت نشدید می توانید با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون استاد تی وی در تماس باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها