تلویزیون ال جی یکی از منحصر به فرد ترین تلویزیون های خارجی موجود در بازار می باشد که با داشتن طراحی چشمگیر و زیبا، متقاضیان فراوانی دارد. ناگفته نماند که این تلویزیون علاوه بر داشتن ظاهری زیبا دارای کیفیتی غیر قابل رقابت در نمایش رنگ ها و انواع جزئیات می باشد. شرکت ال جی با بکارگیری از بهترین فناوری های روز و همچنین استفاده از تکنولوژی های پیشرفته توانسته جایگاهی ارزشمند و نام مطرحی در میان دیگر تلویزیون ها داشته باشد.

تلویزیون ال جی مانند هر نوع تلویزیون دیگری دچار آسیب و نقص هایی می شود که در این صورت می بایست به این موضوع رسیدگی و آن را به موقع تعمیر کرد. شما بزرگواران ما را همراهی کنید تا با انواع مشکلات رایج این تلویزیون (ال جی ) آشنا شوید و همچنین به نحوه تعمیر تلویزیون ال جی بپردازیم.

تعمیر تلویزیون ال جی
برای تلویزیون شما مشکلی پیش آمده است؟​
نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارید؟
لطفا جهت تعمیر ، راهنمایی و مشاوره با کارشناسان استاد تی وی تماس بگیرید.

تعمیر تلویزیون ال جی

علاوه بر آن امروزه شاهد آن هستیم که مردم با بکارگیری تلویزیون هایی با برند LG و سامسونگ توجه زیادی نسبت به آنها نشان داده اند. اما جدا از هر چیزی موضوع مهمی که باید به آن پرداخته شود، چگونگی تعمیر تلویزیون ال جی و انواع شرایط آن می باشد. نکته ی قابل توجه در رابطه با این موضوع (تعمیر تلویزیون ال جی) اینکه تعمیر تلویزیون ال جی مختص هر کسی نیست و نیازمند کارکنان و متخصصان حرفه ای و پیشرفته ای می باشد تا روند کار بدون هیچ مشکل و نقصی پیش رود. موضوع مهم تر دیگری که باید به آن اهمیت داده شود، اینکه کاربران باید بسیار هوشیار باشند تا هیچ گونه کلاهبرداری از آنها صورت نگیرد.

تعمیر آبخوردگی پنل تلویزیون ال جی

 آبخوردگی تلویزیون ال جی یکی از مشکلات کاملا جدی و مهمی می باشد که حتما باید به آن اهمیت زیادی شود. یکی از عناوینی که دچار ایجاد آبخوردگی در تلویزیون ال جی می شود، استفاده ی کاملا نابجا از اسپری برای پاکیزه کردن صفحه ی نمایش می باشد که در اینصورت موجب آسیب زیادی به تلویزیون ال جی و همچنین ایجاد مشکلاتی نظیر: پدید آمدن خطوط رنگی عمودی در صفحه نمایش تلویزیون، مشاهده ی هاله نواری سفید رنگی بر روی تصویر تلویزیون، قطع شدن تصویر بعد از زمان کوتاهی با وجود شنیدن صدای تلویزیون و… می شود.

نکته ی قابل توجه در رابطه با این موضوع این است که در صورت بالا بودن میزان آبخوردگی تلویزیون ال جی، امکان تعمیر کردن آبخوردگی پنل تلویزیون وجود نخواهد داشت. البته ایجاد این شرایط در انواع تلویزیون وجود دارد.

شایان ذکر است که اگر کاربران نسبت به این موضوع بی توجهی کنند و در زمان مناسبی به تعمیرگاه مراجعه نکنند در اینصورت باید پنل آبخورده را تعویض نمایند. که در این حین باید هزینه ی زیادی بپردازند.

هزینه ی تعویض پنل آبخورده حدود 70 درصد از هزینه ی خرید یک تلویزیون دیگر را شامل می شود. در نتیجه کاربران خریدن تلویزیون دیگری را به تعویض یا تعمیر پنل آسیب دیده ترجیح می دهند.

تعویض و تعمیر مین برد تلویزیون ال جی

برد مادر یا مین برد یکی از مهم ترین قطعات تلویزیون ال سی دی و ال ای دی تلویزیون ال جی به شمار می آید که اگر دچار آسیب دیدگی شود، خرابی های زیادی را به بار می آورد. از علائم خرابی مین برد می توان به خاموش شدن تلویزیون و روشن نشدن آن اشاره کرد.  مین برد قسمت بسیار حساسی در تلویزیون است که تعمیر آن لازم مهارت و تخصص حرفه ای است.

ورودی و خروجی های گوناگونی من جمله ورودی صدای تلویزیون، تصویر ، یو اس بی و … همه روی مین برد قرارگرفته و اجرا می شوند. همچنین این قطعه به عنوان رابطی در نظر گرفته می شود که نقش مهمی در تنظیم و کارکرد صحیحی در تلویزیون را دارد.

 بکارگیری کابل های نامرغوب و متصل کردن آنها به تلویزیون، موجب سوختن cpu و در آخر خرابی مین برد می شود. کاربران می توانند با تعمیر تلویزیون ال جی خود از خراب شدن کامل تلویزیون خود جلوگیری نمایند.

تعمیر مین برد تلویزیون ال جی

خرابی پنل تلویزیون ال جی

 یکی از دلایل سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی خراب شدن پنل این تلویزیون می باشد که این مشکل می تواند ناشی از آسیب دیدگی بخش های ماژور یا لیکوئید پنل تلویزیون باشد.کاربران جهت رفع این مشکل می توانند با مراجعه به مرکز نمایندگی ال جی نسبت به تعمیر تلویزیون ال جی خود اقدام کنند. در صورتی تمایل به تعمیر تلویزیون خود نداشته باشید می توانید تلویزیون ال جی خود را به بخش خرید تلویزیون شکسته استاد تی وی بفروشید.

مشکل صدای تلویزیون

قطعی صدای تلویزیون ال جی دلایل گوناگونی دارد. اگر صدای تلویزیون بعد از روشن شدن آن (تلویزیون) قطع شود، بروز این مشکل ممکن است از مین برد، تنظیمات صدا و یا بلندگو ها باشد که باید هر یک از آنها به طور کامل بررسی شوند. در حقیقت مشکل صدای تلویزیون ال جی قابل تعمیر می باشد. قطعات مین برد و اسپیکر نقش اصلی در پخش صدا دارند.

قسمت نرم افزاری تلویزیون که تنظیم و مدیریت صدا توسط آن انجام می شود، در کیفیت و میزان صدای تلویزیون تاثیر بسزایی دارد. توجه داشته باشید که اگر صدای تلویزیون شما قطع شود، باید این قسمتها را بررسی کرده و در صورت تعمیر نشدن تلویزیونتان را به مرکز نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی بسپارید تا با عیب یابی مشکل تلویزیونتان را حل نمایند.

مشکل صدای تلویزیون

تعویض یا تعمیر بک لایت تلویزیون ال جی

 یکی از شایع ترین ایراد ها در میان تلویزیون های ال سی دی و ال ای دی خراب شدن بک لایت تلویزیون است. می توان گفت که یکی از علت اصلی و مهم سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی، ایجاد اختلال در بک لایت تلویزیون می باشد. چنانچه این بخش دچار آسیب دیدگی شود، لکه های تاریک و سیاهی در صفحه ی نمایش پدید می آیند.

 بهتر است بدانید که بک لایت تلویزیون به علت ایجاد نور زمینه موجب دیده شدن تصویر می شود و همچنین با ایجاد خاموشی در آن موجب خاموشی در تصویر و ایجاد لکه تاریک می شود.اگر لامپ های بک لایت خراب شدند، لازم است در اسرع وقت نسبت به تعمیر تلویزیون ال جی اقدام کرده و این قسمت از تلویزون ال جی را تعمیر نموده.

 در نظر داشته باشید که عواملی مانند: قطعات بی کیفیت، بالا بودن نور روشنایی تصویر تلویزیون ال جی، جداشدن لامپ های بک لایت از سینی خنک کننده ی تلویزیون و همچنین بالا بودن ولتاژ بایاس موجب سوختگی بک لایت تلویزیون ال جی می شوند.

تعمیر خرابی مدار تغذیه تلویزیون ال جی

مدار تغذیه یا همان منبع تغذیه ی تلویزیون ال جی قطعه ای الکترونیکی می باشد که امکان دارد در اثر عوامل مختلفی دچار مشکل یا آسیب شود و سپس از کار بیفتد. عواملی که می توانند نشانه ی خرابی مدار تغذیه باشند به اینصورت هستند: روشن نشدن تلویزیون،روشن و خاموش شدن اتفاقی تلویزیون، دیر روشن شدن تلویزیون، چشمک زدن چراغled  و… .

کاربران در صورتی که با چنین مشکلاتی مواجه شدن لازم است دستگاه را نشان متخصصان فنی دهند تا با عیب یابی دستگاه آن را تعمیر نمایند. نکته ی بسیار مهم در رابطه با این موضوع (تعمیر مدار تغذیه) اینکه امکان ندارد این مشکل حل شود و باید در نظر داشت قطعه ای تعمیر نمی شود باید کاملا تعویض شود.

همچنین باید توجه داشت که در صورت تعویض مدار تغذیه باید با توجه به نوع دستگاه قطعه ی جدید جایگزین دستگاه معیوب شود. همچنین کاربران می توانند با مراجعه به نماینگی ال جی به تعمیر تلویزیون ال جی خود اقدام کنند.

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

 پنل تلویزیون همان صفحه نمایشی می باشد که با استفاده از آن می توانیم انواع و اقسام برنامه ها، فیلم و.. را تماشا کنیم و از دیدن آنها لذت ببریم. شایان ذکر است که پنل تلویزیون یکی از مهم ترین و گران ترین قطعه ی بکار برده شده در تلویزیون است. به گونه ای که  ارزش و اهمیت آن به 70 درصد می رسد. واضح است که اگر این قسمت از تلویزیون دچار آسیب دیدگی شود، بازدهی تلویزیون به صفر می رسد.

 در نتیجه باید هرچه سریع تر به تعمیر تلویزیون ال جی خود اقدام کنید. ناگفته نماند که در اکثر اوقات این مشکل حل شدنی است و در صورتی که این امکان وجود نداشت، باید هرچه سریع تر پنل تلویزیون ال جی را تعویض نمایید. اما عواملی که نشان می دهند پنل تلویزیون خراب شده است شامل: قطع و وصل شدن تصویر تلویزیون، وجود نقطه سفید در تصویر، دوتایی شدن صفحه نمایشگر و.. می باشند.

تصویر نگاتیوی تلویزیون ال جی

مشکل  تصویر نگاتیوی در تلویزیون ال جی همانند سایر تلویزیون ها داراری یک علت می باشد و این علت خراب شدن مدارGAMMA برد T-con می باشد که کاربران می توانند با مراجعه به مرکز تعمیر تلویزیون ال جی، تلویزیون خود را تعمیر یا تعویض کنند.

علت روشن نشدن تلویزیون ال جی

روشن نشدن تلویزیون یکی از مشکلات رایج در تلویزیون ال جی است و در دیگر تلویزیون ها هم این مشکل وجود دارد. ممکن است این مشکل علت های زیادی داشته باشد.معمولا علت روشن نشدن تلویزیون را می توان به اینصورت پیش بینی کرد که برخی از قطعات تلویزیون دچار فرسودگی شده و یا وجود ایرادی جزئی در قسمت تنظیمات تلویزیون.

سیاه شدن صفحه تلویزیون ال جی

سیاه شدن صفحه تلویزیون، از مشکلات جدی است که باید حتما به آن توجه زیادی شود. در اکثر اوقات ایجاد این مشکل مربوط به آسیب دیدگی بک لایت تلویزیون است. همچنین خاطر نشان می نماییم که خرابی برد پاور هم یکی از این علت های سیاه شدن صفحه تلویزیون است.

قفل شدن کنترل تلویزیون ال جی

دلایل قفل شدن کنترل تلویزیون:

 • تمام شدن باتری کنترل
 • وارد شدن ضربه به تلویزیون
 • غیرفعال شدن کنترل

 صفحه سیاه و بدون تصویر در تلویزیون ال جی

اگر پنل تلویزیون شما دچار آسیب دیدگی شد، احتمال تشکیل صفحه سیاه و بدون تصویر در تلویزیون وجود دارد. شما می توانید برای رفع این مشکل به مرکز تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

خطوط یا نوار عمودی روی صفحه تلویزیون ال جی

ظاهر شدن خطوط  یا نوار عمودی روی صفحه از مشکلات رایجی است که نشان دهنده ی وجود مشکلات فنی و یا گاها به علت اشکال در دریافت تصویر و عواملی نظیر آن می باشند.کاربران در صورت برخورد با چنین مشکلی می توانند با تماس به مرکز تعمیرات تلویزیون این مشکل را رفع نمایند.

تعویض  پنل شکسته تلویزیون ال جی

یکی از قطعات بسیار ارزشمند و گران تلویزیون ال جی، پنل آن می باشد که در صورت وارد شدن ضربه به آن و ایجاد شکستگی بطور حتم باید به مرکز تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه نمایید تا پنل شکسته شده تعویض شود. بهتر است بدانید که هزینه ی تعویض پنل شکسته بسیار زیاد است و گاهی اوقات کاربران قید تعویض آن را می زنند. از عواملی که دچار ایجاد شکستگی در پنل تلویزیون ال جی می شوند، می توان به :

 • ضربه زدن به تلویزیون
 • ایجاد رطوبت
 • مواظب نبودن در حین جابجا کردن تلویزیون
 • و …

اشاره کرد همچنین عواملی که نشان دهنده ی خرابی پنل می باشند به اینصورت هستند :

 • به وجود آمدن خطوط عمودی بر روی صفحه نمایش
 • تیره شدن قسمتی از صفحه ی تلویزیون ال جی

نکته ی قابل توجه در رابطه با این موضوع لازم است بدانید، اینکه اگر کاربران تمایل به تعویض پنل شکسته ی خود را ندارند، می توانند با مراجعه به خرید تلویزیون شکسته آن را با قیمتی بالایی بفروش رسانند.

تعمیر تلویزیون ال جی در تهران

تعمیر تلویزیون ال جی در تهران توسط شعبه های نمایندگی ال جی در نقاط زیادی در این شهر انجام می شود. کاربران در صورت نیاز به دریافت انواع خدمات تعمیر تلویزیون ال جی توانسته با شعبه های مختلف و موجود در سعادت آباد، شوش، تجریش، پیروزی و… تماس بگیرند. همچنین در نظر داشته باشید که کارکنان این نمایندگی با ارائه بهترین خدمات با کیفیتی توانسته رضایت مشتریان زیادی را بدست آورند.

تعمیر پنل تلویزیون ال جی

تعمیر تلویزیون ال جی در منزل

کاربران در صورتی که تمایل به بردن تلویزیونشان به تعمیرگاه را ندارند، کافیست با نمایندگی تعمیرات تلویزیون ال جی تماس گرفته و درخواست خود را مطرح نموده و همچنین آدرس موردنظرشان را بیان کرده تا کارکنان فوق حرفه ای برای تعمیر تلویزیون  ال جی به منزلشان آمده و تلویزیون را عیب یابی و تعمیر نموده. در اینصورت دیگر لازم به پرداخت هزینه اضافی برای انتقال تلویزیون به مرکز تعمیرات نیست و با خدمات تعمیر تلویزیون در منزل به راحتی و بدون نگرانی تلویزیون تان تعمیر می شود.

تعمیر تلویزیون ال جی در محل

اگر کاربران برای تعمیر تلویزیون ال جی خود نگران روند جا به جایی و منتقل کردن تلویزیون خود به تعمیرگاه هستند، می توانند با مراجعه خدمات تعمیر تلویزیون ال جی در محل مراجعه کنند که در اینصورت فقط لازم که آدرس محل خود را به تکنسین ها داده تا در اسرع وقت به مشکل آنها رسیدگی شود.

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

خوب است بدانید که تلویزیون ال ای دی از جدیدترین تلویزیون های تولید شده در چندین سال اخیر بوده است که تحولی عظیم در صنعت تولید تلویزیونها بوده . امروزه شاهد آن هستیم که در بیشتر منازل از این نوع تلویزیون استفاده می شود. همچنین تلویزیون ال ای دی ال جی با برخورداری از قابلیت های فوق پیشرفته و چشمگیر توانسته بیشترین مشتری های خواهان تلویزیون های پیشرفته را شامل خود کند.

بهتر است بدانید که خرابی مدل های تلویزیون ال ای دی ال جی تفاوت زیادی با هم دارند. همچنین کاربران می توانند با مراجعه به مرکز تعمیر تلویزیون ال ای دی LG از خدمات آنها بهره مند شوند.

تعمیر تلویزیون ال ای دی ال جی

تعمیر تلویزیون ال سی دی ال جی

می توان گفت که تلویزیون ال سی دی ال جی از اولین نمایشگر های صفحه تخت می باشد که وارد بازار شده و همچنین بسیار مورد استقبال کاربران قرارگرفته است. چنانچه تلویزیون ال سی دی شما دچار آسیب شد، باید هرچه سریعتر نسبت به تعمیر آن اقدام کنید.

گارانتی تعمیرات تلویزیون ال جی

گارانتی تلویزیون ال جی مربوط به خدمات پس از خرید می باشد. علاوه بر تلویزیون همه یا بیشتر کالاهایی را که خریداری می کنیم دارای گارانتی هستند. توجه داشته باشید که گارانتی محصولات تا مدت زمان مشخصی که بر روی محصول درج شده است، معتبر است. در غیر اینصورت هیچ گونه ارزشی بعد از مدت زمان مشخص شده ندارد. گارانتی بیشتر محصولات یک الی دو سال ادامه دارد و در برخی دیگر این مدت زمان نیز  بیشتر می باشد.

گارانتی محصولات شامل برخی شرایط عمومی همچون :

 • ضمانت نامه ای که فاقد هولوگرام باشد، بی اعتبار است.
 • خدمات گارانتی فقط توسط مراکزی مجاز و پیشنهاد شده و همچنین در محل تعمیرگاه ارائه می شوند.
 • حداکثر زمان خدمات گارانتی برای تلویزیون 18 ماه می باشد.
 • نصب کردن کلیه محصولاتی که دارای نصب رایگان می باشند، توسط نمایندگی مجاز شرکت کاملا اجباری می باشد.

هزینه تعمیرات تلویزیون ال جی

جدا از هر چیزی علاوه بر مهم بودن تعمیر تلویزیون ال جی و نحوه ی انجام دادن آن، بحث بسیار مهم تری که کاربران باید به آن دقت کنند، مقدار هزینه ای است که می بایست برای تعمیر تلویزیون ال جی پرداخت شود. در کل می توان گفت که هزینه ی تعمیرات هر تلویزیون به عوامل مختلفی بستگی دارد. در تلویزیون ال جی هزینه ی تعمیرات آن به مواردی همچون :

1_ سال ساخت

2_ شدت خرابی موجود در تلویزیون

3_ نوع اجزای داخلی تلویزیون

و… بستگی دارد.

 شایان توجه است که شمار بسیار زیادی از مراکز تعمیراتی ناشناس و نامطمئنی وجود دارند که تعمیرکاران این مراکز افرادی سودجو و کلاهبردار هستند و با تشویق مردم به تعمیر قطعات و بازداشتن از قطعه ی جدید در ابتدا باعث کاهش هزینه ی مصرفی برای آنها می شود اما بعد از مدتی با خراب شدن دوباره قطعه ی تعمیر شده موجب خرابی مجدد دستگاه و همچنین ایجاد خرابی های بیشتری می شود.

 شایان ذکر است که کاربران می توانند با مراجعه به سایت استاد تی وی نسبت به تعمیر تلویزیون ال جی خود اقدام کرده و با هزینه ی مناسب و منصفانه ای آن را تحویل بگیرند. و همچنین خاطر نشان می نماییم که در صورت خرید تلویزیون خراب و یا فروش آن می توان به این سایت مراجعه کرد.

جمع بندی

همانگونه که در متن بالا به آن اشاره نمودیم، تعمیرات تلویزیون ال جی از خدمات تخصصی ارائه شده در نمایندگی ال جی می باشد که با بهره مندی از انواع قابلیت های پیشرفته و به روز برای کاربران در سراسر جهان خدمات بی نظیری به ارمغان می آورند.

مهندسان و کارشناسان حرفه ای در نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی به علت تسلط کامل بر روش های کاملا جدید و به روز تعمیر تلویزیون ال جی و با استفاده از بهترین تجهیزات، قادر به عیب یابی درست و همچنین رفع همه ی عیب های به وجود آمده در تلویزیون ال جی، اعم از انواع مشکلاتی همانند سخت افزاری و نرم افزاری که مربوط به قطعات و قسمت های مختلفی مانند مین برد، مدار تغذیه، پنل تلویزیون، بک لایت و… و همچنین مشکلاتی مانند: آبخوردگی، سیاه شده صفحه ی تلویزیون، نمایش خطوط عمودی بر تصویر تلویزیون، قطع و وصل شدن تصویر، خاموش شدن ناگهانی و… را شامل می شود.

کاربران در صورتی که تلویزیون ال جی شان دچار آسیب و نقصی شده، می توانند با مراجعه به مرکز تعمیر تلویزیون استاد تی از بهترین و با کیفیت ترین خدمات آنها بهره ببرند. خاطر نشان می نماییم که شما می توانید با سر زدن به سایت استاد تی وی از کلیه ی خدمات و کارهای آن بهره مند شوید. از دیگر خدمات تخصصی استاد تی وی تعمیر تلویزیون سامسونگ و تعمیر تلویزیون سونی می باشد.

برای تلویزیون شما مشکلی پیش آمده است؟​
نیاز به تعمیرکار حرفه ای دارید؟
لطفا جهت تعمیر ، راهنمایی و مشاوره با کارشناسان استاد تی وی تماس بگیرید.
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments