اتصال پلی استیشن به تلویزیون

پلی استیشن، یکی از کنسول های بازی جذاب و پرطرفدار در بین مردم می باشد. بسیاری از افراد قبل از خرید، به نحوه ی اتصال پلی استیشن به تلویزیون فکر می کنند. برخی از افراد فکر می کنند که این کنسول تنها به تلویزیون های جدید و هوشمند متصل می شود.

البته که اشتباه فکر می کنند؛ زیرا این کنسول به تلویزیون های قدیمی نیز متصل می شود. این کار به وسیله ی یک مبدل انجام شده و به راحتی می توان این مبدل را تهیه کرد.

در ادامه می خواهیم به بررسی چگونگی اتصال این کنسول به انواع تلویزیون ها بپردازیم. همچنین در رابطه با مقالات مرتبط با این موضوع نیز مباحثی را ارائه خواهیم داد. لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

نحوه ی اتصال پلی استیشن به تلویزیون قدیمی

برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون باید از رابط و پورت معروف HDMI استفاده کرد. این پورت که از متداول ترین راه های ارتباطی می باشد، در بسیاری از تلویزیون های جدید وجود دارد. با این حال، این پورت بر روی بسیاری از تلویزیون های قدیمی وجود ندارد.

به همین علت سوال پیش می آید که چگونه باید پلی استیشن را به تلویزیون قدیمی متصل نماییم. برای این کار باید از مبدل HDMI به AV استفاده کنیم.

البته نکته ی مهمی که درباره ی این محصول باید گفت، این می باشد که تعداد اندکی از این محصول، قابلیت اتصال به پلی استیشن را دارند. بنابراین باید در هنگام خرید این مبدل، به نوع کارایی آن دقت کنیم.

نحوه ی اتصال پلی استیشن به تلویزیون قدیمی

کابل اتصال پلی استیشن به تلویزیون

همانطور که پیشتر نیز بیان شد، برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون باید از کابل HDMI یا AV استفاده شود. البته که علاوه بر موارد فوق، از پورت یا کابل های دیگر تحت عنوان VGA و DVI نیز استفاده می شود. البته که رایج ترین و پرکاربردترین کابل برای اتصال این محصول به تلویزیون، HDMI می باشد.

کابل HDMI در سال 2003 تولید و به بازار عرضه شد. از این کابل برای انتقال اطلاعات از محصولات دیجیتالی همچون کامپیوتر و پلی استیشن به تلویزیون استفاده می شود. این کابل به نوعی وظیفه ی انتقال اطلاعات از یک دستگاه به تلویزیون بدون کاهش کیفیت را بر عهده دارد.

این کابل که دارای دو سر می باشد، یک سر آن به پورت پلی استیشن و پورت دیگر به تلویزیون متصل می شود. بدین صورت می توان تصویر پلی استیشن را روی تلویزیون، دریافت کرد.

همچنین بخوانید : چگونه تلویزیون معمولی را هوشمند کنیم

آموزش ساخت تبدیل HDMI به AV

به وسیله ی تبدیل HDMI به AV می توانید اتصال انواع پلی استیشن به تلویزیون را میسر کنید. برای این کار کافی است طبق دستور العمل پیش بروید. برای اتصال انواع پلی استیشن به تلویزیون از طریق تبدیل HDMI به AV بدین صورت عمل نمایید:

  1. همراه دستگاه پلی استیشن، یک کابل شارژر USB قرار دارد.
  2. در این کابل، دو سر نری وجود دارد که یک طرف آن به آداپتور موبایل متصل می شود.
  3. سر دیگر آن نیز mini USB است که به دستگاه مبدل متصل می شود تا برق این مبدل، تأمین شود.
  4. در مرحله ی دوم، باید از تبدیل HDMI به AV استفاده کنیم.
  5. این مبدل، ورودی HDMI را از پلی استیشن دریافت می کند.
  6. سپس از طرف دیگر، مبدل یا فیش سه رنگ تحویل می دهد.
  7. حال باید فیش سه رنگی که از اتصال HDMI به مبدل بدست آمده را به تلویزیون قدیمی وصل کنیم.
  8. بدین صورت اتصال پلی استیشن ها به تلویزیون قدیمی میسر می شود.
  9. البته استفاده از یک مبدل با کیفیت، در انتقال تصاویر و وضوح بیشتر، کمک شایانی می نماید.

اتصال پورت HDMI به پورت های دیگر

در محتوای بالا، درباره ی نحوه ی اتصال پورت HDMI به AV صحبت شد. حال سوالی که پیش می آید این می باشد که امکان اتصالی سایر پورت ها مانند VGA یا DVI به نیز میسر می باشد یا خیر. جواب این سوال بله می باشد.

به راحتی و به وسیله ی تبدیل هایی که امروزه به صورت گسترده تولید می شوند، امکان انجام این کار وجود دارد. در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم. اگر علاقه مند به دانستن چگونگی این موضوع می باشید، لطفا به پاراگراف بعدی مراجعه نمایید.

اتصال پورت HDMI به پورت های دیگر

نحوه تبدیل پورت HDMI به VGA

افرادی که پلی استیشن 2 دارند، برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون، باید از پورت VGA استفاده کنند. برای استفاده از این پورت، باید مبدلی را خریداری نماییم که HDMI را به VGA تبدیل نماید. البته نکته ی بسیار مهم، عدم قابلیت انتقال صدا در پورت VGA می باشد.

بنابراین باید در هنگام خرید این محصول، به این نکته توجه داشت که محصولی را خریداری نماییم که وظیفه ی انتقال صدا را نیز دارا باشد. در غیر این صورت، بازی های انجام شده بدون صدا پخش می شوند که بسیار ناامید کننده می باشند.

تبدیل پورت HDMI به DVI

اگر از تلویزیون یا مانیتوری استفاده می کنید که دارای پورت DVI می باشد، به راحتی می توانید با یک مبدل کوچک، شرایط اتصال انواع پلی استیشن به تلویزیون را برای خود بوجود بیاورید.

این پورت بسیار کوچک بوده و با هزینه ی کم می توانید آن را دریافت نمایید. پورت DVI به اندازه ی HDMI مورد استقبال قرار نگرفت و به همین علت، رفته رفته از مدار استفاده کنندگان خارج شد.

راه اندازی پلی استیشن 2 روی تلویزیون

اگر در حال حاضر پلی استیشن 2 دارید اما از خود سوال می کنید چگونه پلی استیشن 2 را به تلویزیون وصل کنیم ؟ با ما همراه باشید.

اتصال این محصول به تلویزیون یا مانیتور به وسیله ی پورت VGA یا DVI امکان پذیر می باشد.

همانطور که در بالاتر نیز به توضیح این موضوع پرداختیم، به راحتی می توان با خرید این مبدل، امکان اتصال پلی استیشن 2 به تلویزیون را فراهم کرد.

این محصول به دلیل نداشتن پورت HDMI به روش سنتی متصل می شود. اگر دارای تلویزیون قدیمی می باشید، می توانید به راحتی با پورت های رنگی محصول را مستقیم به تلویزیون متصل نمایید.

اگرهم تلویزیون هوشمند دارید، در صورت وجود پورت های رنگی، می توانید مستقیما به تلویزیون متصل نمایید. در صورت عدم حضور این پورت ها، توسط تبدیل HDMI به VGA یا DVI این کار انجام می پذیرد و می توانید کنسول را به تلویزیون متصل نمایید.

همچنین بخوانید : بررسی نحوه اتصال هارد اکسترنال به تلویزیون

اتصال پلی استیشن به تلویزیون سامسونگ و ال جی

برای اتصال پلی استیشن به تلویزیون سامسونگ و ال جی باید مانند سایر تلویزیون ها پیش بروید. در صورتی که از تلویزیون هوشمند و جدید بهره می برید، می توانید کنسول خود را ( در صورت داشتن پورت HDMI ) به راحتی به تلویزیون متصل نمایید.

اگر پورت HDMI در یکی از دستگاه های کنسول یا تلویزیون قرار دارد، می توانید به وسیله ی تبدیل، این کار را انجام دهید. به طور کلی، اتصال پلی استیشن ها به تلویزیون به وسیله ی کابل HDMI به راحتی انجام می پذیرد.

نکته ی مهم در اتصال این محصول به تلویزیون، وجود یا عدم وجود پورت HDMI می باشد. در صورت بروز مشکل می توانید به مراکز تعمیر تلویزیون سامسونگ و تعمیر تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

آیا PS4 PRO نیازمند تلویزیون 4K می باشد؟

شاید بسیاری از افراد در هنگام خرید PS4 Pro به این موضوع فکر کنند که آیا این کنسول نیازمند داشتن تلویزیون 4K می باشد یا خیر.

نکته ی اولی که درباره ی این موضوع باید گفت، این می باشد که قطعا تلویزیونی که کیفیت HD یا Full HD دارد، توانایی دریافت کیفیت 4K را ندارد.

نکته ی دوم، این می باشد که جدا از موضوع رزولوشن، می توان به راحتی و با ویرایش مشخصات و تنظیمات کنسول، از انجام بازی با مشخصات پایین تر لذت برد. یک نکته ی مهم درباره ی رزولوشن، این می باشد که کیفیت خروجی این نسل، دارای تغییرات جزئی می باشد و تفاوت آن، مشهود و واضح نمی باشد.

چگونه ps4 را به تلویزیون وصل کنیم

پلی استیشن 4 یکی از کنسول های محبوبی است که گیمرهای زیادی را به خود جذب می کند.

پس از خرید این کنسول، باید آن را نصب و پیکربندی کنید تا از آن استفاده کنید. خود پلی استیشن نکاتی را برای شما در نظر گرفته است 

برای راه اندازی پلی استیشن 4 ابتدا باید آن را به تلویزیون وصل کنید. برای این کار می توانید از کابل HDMI استفاده کنید

باید یک طرف کابل را به پورت HDMI OUT کنسول وصل کنید و طرف دیگر را به ورودی HDMI تلویزیون خود وصل کنید.

سپس باید برق دستگاه را وصل کنید.

کانکتور کابل برق را به درگاه AC IN پلی استیشن وصل کنید و دو شاخه را به یک پریز برق استاندارد وصل کنید.

اگر قصد دارید پلی استیشن 4 را به اینترنت وصل کنید، می توانید کابل اینترنت را به پورت LAN در پشت کنسول و سر دیگر آن را به مودم یا روتر خود وصل کنید.

چگونه ps4 را به تلویزیون متصل کنیم

جمع بندی نهایی

همانطور که در این مقاله نیز مشاهده کردید، روش های اتصال پلی استیشن به تلویزیون عنوان شد. با فراهم شدن شرایطی که بتوان کنسول پلی استیشن را به تلویزیون های قدیمی نیز متصل کرد، بسیاری از افراد اقدام به تهیه ی این کنسول گرفته اند.

البته که شرایط اتصال پلی استیشن در تلویزیون های جدید و دارای HDMI راحت تر است اما این امکان با یک مرحله اضافه تر در تلویزیون های قدیمی نیز میسر می باشد. امروزه کابل HDMI در بسیاری از محصولات مورد استفاده قرار می گیرد.

در انتها امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. چنانچه در طی مراحل اتصال دچار مشکل شده اید مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون استاد تی وی آماده خدمات رسانی به صورت شبانه روزی به شما عزیزان می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها