بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

در این مقاله می خواهیم به بررسی و معرفی کارهای لازم برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون بپردازیم. همچنین می ‌خواهیم مطالبی را در مورد افزایش کیفیت تصاویر و نحوه بالا بردن کیفیت آن ها بیان کنیم. علاوه بر این مطالبی را نیز در مورد تنظیم روشنایی، نور پس زمینه و نحوه بالا بردن کیفیت تصاویر ارائه دهیم.

اقدامات لازم برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون 

همان طور که می دانیم ممکن است گاهی اوقات تلویزیون ها کیفیت تصاویر خوبی نداشته باشند. به همین منظور، این افراد می توانند به دنبال کارها و ترفند هایی برای بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون باشند تا بتوانند این مشکل را هرچه سریع تر برطرف کنند.
یکی از شرایط افزایش و بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون این است که مشکل از صفحه نمایش آن نباشد.

به عنوان مثال می توان گفت اگر صفحه نمایش تلویزیون شکسته باشد و یا دچار سوختگی شده باشد، نمی توان کیفیت آن را افزایش داد؛ بلکه باید آن را تعویض کرد. اما اگر مشکل از صفحه نمایش تلویزیون نباشد، افراد می توانند از طریق مراکز سخت افزار، مشکل و کیفیت نامطلوب تصاویر تلویزیون را برطرف کنند و با ترفند های لازم آشنا شوند.

در ادامه به بررسی ترفندها و کارهای لازم جهت افزایش کیفیت تصویر های تلویزیون می پردازیم و با این ترفند های بسیار خوب بیشتر آشنا می شویم.

تغییر مودهای پیش فرض

اگر افراد هنگام خرید تلویزیون ها تغییراتی در تنظیمات آن ها به وجود نیاورده باشند، یعنی از مودهای پیش فرض کارخانه ای استفاده کرده اند. از آنجایی که این مودها برای شرایط خاص زمانی و مکانی استفاده می‌ شوند، گاهی ممکن است نا سازگاری و تغییرات نامطلوبی میان آن ها و مودهای پیش فرض به وجود بیاید.

همچنین می توان گفت افراد می بایستی هنگام پایین بودن کیفیت تصاویر تلویزیون، اقدام به تغییر مودهای پیش فرض کنند. برای این کار لازم است وارد مود استاندارد آن شوند و عوامل مختلفی از جمله رنگ، نور، کنتراست، درخشندگی تصاویر و…. را تغییر دهند. لذا می توان گفت آن ها با تغییر این موارد می توانند به کیفیت مورد پسند خود برسند و باعث افزایش کیفیت تصاویر شوند.

علاوه بر این، افراد می توانند با تغییر مودهای پیش فرض تلویزیون و تنظیم کردن مواردی که در بالا اشاره کردیم، به بهبود کیفیت تصویر تلویزیون کمک کنند و صفحه نمایش تلویزیون را بهتر کنند.

انتخاب رزولوشن مناسب تر

یکی از ترفندها و کارهایی که به افراد کمک بسیاری می کند تا بتوانند تصاویر تلویزیون و محتوا را بر اساس یکدیگر تنظیم کنند، انتخاب رزولوشن مناسب تر می باشد. به عنوان مثال می‌ توان گفت، افراد هنگام تماشای تصاویر و فیلم های ورزشی یا دیگر فیلم های حساس و جذاب می بایستی از رزولوشن 1080 استفاده کنند؛ چرا که کیفیت تصاویر بسیار خوب می باشد و هیچ گونه تاری در آن ها دیده نمی شود.

اقدامات لازم برای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

همچنین می توان گفت، تصاویر در رزولوشن ۱۰۸۰ سرعت بیشتر و گسترده تری خواهند داشت. از طرف دیگر می توان گفت کسانی که از رزولوشن 1080iاستفاده می کنند، شاهد تاری و کیفیت بسیار پایین در تصاویر می باشند. معمولأ کسانی که تلویزیون های بسیار بزرگ دارند، بیشتر متوجه چنین مشکل و تاری در کیفیت تصاویر می شوند. پس انتخاب رزولوشن مناسب تر می تواند به افراد در این زمینه بسیار کمک کند. توجه داشته باشید که رزولوشن بستگی به مدل تلویزیون شما هم دارد مثلا در تلویزیون های 4k شما شاهد رزولوشن بسیار بالاتری خواهید بود.

همچنین بخوانید: نقد و بررسی تلویزیون 4k

گزینه های Gaming و Sport

می دانیم که در تلویزیون مودهایی برای ورزش و بازی وجود دارد که استفاده از این دو گزینه در کیفیت بسیار خوب و صاف بودن تصاویر تاثیر بسیاری می گذارد. علاوه بر این می توان گفت، وجود این دو گزینه در تلویزیون، کاربرد و مزایای بسیاری دارد و داده ها را با سرعت بیشتر و سریع تری انتقال می دهند. پس افراد می توانند با امتحان کردن این دو گزینه، در بهبود کیفیت تصویر تلویزیون نقش مهمی را ایفا کنند و از کیفیت تصاویر لذت ببرند.

تغییر گزینه Sharpness

گزینه Sharpness از مواردی است که افراد می توانند با تغییر آن، کیفیت تصاویر و صفحه نمایش تلویزیون را بسیار بهبود بخشند و ارتقا دهند. همچنین می توان گفت هر چه این گزینه بالاتر باشد، موجب بهبود کیفیت تصویر تلویزیون و تیز شدن آن تصاویر می شود و هر چه Sharpness پایین تر باشد، کیفیت تصاویر بد می شود به گونه ای که کیفیت آن ها به دلیل تاری بسیار زیاد افت می کند. یکی از نکات بسیار مهم در تغییر این گزینه این است که اگر تلویزیون افراد دارای رزولوشن پایین می باشد، می بایستی این گزینه هم پایین باشد تا چشم آن ها اذیت نشود.

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

نحوه بالا بردن و افزایش کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ به گونه ای است که افراد می توانند با ورود به قسمت تنظیمات، گزینه حالت های تصویر را انتخاب کنند و تصویری که حالت استاندارد دارد، بر گزینند.
همچنین آن ها می توانند با کم کردن میزان تاری و لرزش تصاویر، روشن کردن تنظیمات سفارشی، تنظیم رنگ تصاویر بر اساس حالت بومی و……، میزان کیفیت تصاویر را بالا ببرند و تا حدی که چشم های آن ها اذیت نمی شود، افزایش دهند. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ در تماس باشید.

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون سامسونگ

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون ال جی

تلویزیون های ال جی هم دارای تنظیماتی برای بالا بردن کیفیت تصاویرشان و تنظیم رنگ و حالت آن ها می باشند. به همین منظور می توان گفت، نحوه بالا بردن کیفیت تصاویر در این مدل تلویزیون ها به گونه ای است که افراد می توانند با ورود به قسمت کنتراست، کنتراست دینامیک را خاموش کنند.

همچنین آن ها می بایستی بهترین حالت تصویر را با رنگ مناسب انتخاب کنند. علاوه بر این، می توانند رنگ دینامیک را کاهش دهند و از کیفیت بسیار خوب تصاویر لذت ببرند. در صورت بروز مشکل می توانید با بخش تعمیر تلویزیون ال جی استاد تی وی در تماس باشید.

بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون سونی

کیفیت تصاویر تلویزیون های سونی بسیار خوب می باشد؛ اما گاهی ممکن است افراد احساس به کیفیت، تصاویر بی کیفیتی را داشته باشند. به همین منظور، افراد می توانند وارد قسمت تنظیمات تلویزیون شوند و رزولوشن مناسب را انتخاب و کیفیت تصاویر را به گونه ای تنظیم کنند که بر اساس محتوای در حال پخش باشد. چنانچه در تغییر تنظیمات دچار مشکل شوید می توانید با کارشناس تعمیر تلویزیون سونی مشورت کنید.

چگونه کیفیت تلویزیون را بالا ببریم

استفاده از کابل HDMI با کیفیت بالا:

اگر تلویزیون شما پشتیبانی از ورودی HDMI دارد، می توانید با استفاده از کابل HDMI با کیفیت بالا، تصویر با کیفیتی بهتر را بر روی تلویزیون خود مشاهده کنید.

تنظیمات تصویر:

با استفاده از تنظیمات تصویر در منوی تلویزیون، می توانید تصویر را بهتر کنید. برخی از تنظیمات مانند روشنایی، کنتراست و رنگ ها می تواند تصویر را بیشتر به دقت نشان دهد.

استفاده از دستگاه پخش ویدئو با کیفیت بالا:

با استفاده از دستگاه پخش ویدئویی با کیفیت بالا مانند Blu-ray، می توانید تصاویر با کیفیت تر و صدای بهتری را بر روی تلویزیون خود پخش کنید.

بروزرسانی تلویزیون:

بروزرسانی به آخرین نسخه نرم افزار تلویزیون می تواند باعث بهبود عملکرد تلویزیون و تصویر شود.

استفاده از آنتن با کیفیت بالا:

اگر از آنتن برای دریافت سیگنال تلویزیون استفاده می کنید، از یک آنتن با کیفیت بالا استفاده کنید تا سیگنال تلویزیون را بهبود دهد.

اندازه صفحه نمایش:

با افزایش اندازه صفحه نمایش تلویزیون، کیفیت تصویر بهبود می یابد. اگر می توانید، به یک تلویزیون با اندازه صفحه نمایش بزرگتر بروید.

نحوه دریافت بهترین کیفیت تصویر تلویزیون

کیفیت تصاویر تلویزیون از جمله مسائلی است که افراد می بایستی هنگام خرید به آن توجه بسیاری داشته باشند. برای دریافت و بهبود کیفیت تصویر تلویزیون افراد می بایستی وارد تنظیمات منو شوند و گزینه ویرایش تصاویر را انتخاب کنند.

سپس کیفیت استاندارد را انتخاب و دینامیک ها را خاموش کنند. همچنین می ‌توان گفت افراد باید در قسمت ویرایش تصاویر، حالت مناسب حرکت تصاویر را روی صفحه نمایش انتخاب کنند تا بهترین کیفیت را برگزینند.

تنظیمات روشنایی

همان طور که می دانیم روشنایی تلویزیون اگر بیش از حد استاندارد باشد، تصاویر را بی کیفیت و یا خاکستری رنگ نشان داده می ‌شود. به همین منظور افراد با ورود به قسمت تنظیمات روشنایی می توانند حالت استاندارد آن را انتخاب کنند.

همچنین آن ها می توانند با انتخاب روشنایی استاندارد و تنظیم میزان نور تصاویر، از بی کیفیتی و سیاه رنگی آن ها جلوگیری کنند. علاوه بر این، آن ها می بایستی یک بار به طور کامل روشنایی را خاموش کنند و سپس زیاد کنند تا تصاویر کیفیت مطلوب خود را پیدا کنند.

تنظیم کنتراست

اولین عامل اصلی در تنظیم تلویزیون، تنظیم کنتراست می باشد. کنتراست به نسبت تصاویر روشن و تیره گفته می ‌شود. به عبارت دیگر می توان گفت افراد می توانند با تنظیم کنتراست، میزان روشنایی را نیز بر اساس استاندارد آن، تنظیم کنند و به بهبود کیفیت تصویر تلویزیون کمک بسیاری کنند.

دریافت تن رنگ های مناسب

افراد می توانند با دریافت تن رنگ های مناسب و انتخاب صحیح این رنگ ها، در بهبود کیفیت تصویر تلویزیون نقش موثری داشته باشند. همچنین می توانند اگر آگاهی در مورد تن رنگ های مناسب ندارند، از نمایندگی آن ها راهنمایی دریافت کنند.

نحوه دریافت بهترین کیفیت تصویر تلویزیون

تنظیم نور پس زمینه

تنظیمات نور پس زمینه بر اساس صفحه ال سی دی انجام می شود. همچنین می توان گفت هر چه نور پس زمینه بالاتر باشد، روشنایی تلویزیون بیشتر خواهد بود. علاوه بر این، افراد می بایستی برای تنظیم نور پس زمینه حالت مجاز و استاندارد آن را انتخاب کنند؛ چرا که اگر نور پس زمینه بیش از حد استاندارد باشد، تصاویر را با روشنایی بسیار زیاد نشان می دهد و باعث بی کیفیتی آن ها می شود.

تست تن رنگ های پیش فرض

همان طور که می دانیم، رنگ های تلویزیون معمولاً از زمان خریداری تنظیم می‌ شوند و افراد نباید هنگام نصب، تنظیمات رنگ آن را دستکاری کنند. به عبارت دیگر می ‌توان گفت افراد می بایستی هنگام خرید تلویزیون ها با انجام تست تن رنگ های پیش فرض، رنگ مناسب و با کیفیت تصاویر را انتخاب کنند.

سیاه و سفید کردن تصویر

برخی از افراد به دلیل دستکاری تنظیمات پیش فرض تلویزیون، تصاویر را سیاه و سفید می کنند ‏و این می تواند باعث بی کیفیت شدن آن ها شود. همچنین ممکن است تصاویر خودشان سیاه و سفید شوند که این نشان دهنده وجود مشکل در تلویزیون است و افراد می بایستی از نمایندگی آن ها راهنمایی های لازم را دریافت کنند.

پیدا کردن حالت سازگار

همان طور که می دانیم افراد می بایستی حالت سازگار میان مودها و مودهای پیش فرض تلویزیون را پیدا کنند تا سازگاری و کیفیت در تصاویر و دیگر تنظیمات تلویزیون برقرار باشد.

فعال کردن مجدد گزینه تغییر تنظیمات پیشرفته تصاویر

گاهی ممکن است افراد با مشکل تغییر تنظیمات پیشرفته تصاویر مواجه شوند. به همین منظور آن ها نمی توانند به بهبود کیفیت تصویر تلویزیون کمک کنند. لذا می بایستی با انتخاب و فعال کردن مجدد گزینه تغییر تنظیمات پیشرفته تصاویر، تنظیمات تیک مربوط به کیفیت تصاویر می باشد انجام دهند و هیچ گونه مشکلی در بالا بردن کیفیت تصویر تلویزیون نداشته باشند.

خلاصه اینکه در این مقاله به بررسی ترفند هایی برای افزایش کیفیت تصویر تلویزیون پرداختیم و مطالبی را در مورد تنظیم رنگ، کنترل روشنایی و …. آن بیان کردیم تا افراد با وجود هر گونه مشکل به راحتی بتوانند آن را برطرف کنند. در صورت نیاز به مشاوره و بروز هرگونه مشکل می توانید با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی در تماس باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
4 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها