پرش تصویر تلویزیون ال جی

پرش تصویر تلویزیون ال جی یکی از مشکلاتی است که به ندرت در تلویزیون های این برند رویت می شود اما با توجه به اهمیتی که موضوع مذکور دارد، در این مقاله قصد داریم تا در خصوص این مشکل و روش های رفع آن توضیحاتی را خدمت تان ارائه دهیم.

به صورت کلی می توان بیان داشت که اغلب موارد مشکل دار به خرابی یکی از حیاتی ترین قسمت های تلویزیون شما به نام مین برد اشاره خواهند داشت. در واقع این بخش است که می تواند صدا و تصویر را بدون مشکل به شما نمایش دهد.

البته خاطر نشان می شود که گاها شما پرش را تنها در یک کانال خاص مشاهده می نمایید که این مورد ارتباطی با دستگاه شما ندارد و مشکل از سمت پخش می باشد لذا جای نگرانی وجود ندارد. ممکن است برخی اوقات در خصوص پرش تصویر تلویزیون ال جی یا لرزش آن دچار شک و تردید شوید.

در این موارد یک راهکار آسان و ساده وجود دارد. در این موارد شما می توانید تصاویری که تلویزیون نمایش می دهند را با یک تصویر دیگر بررسی نمایید. شرکت ال جی برای این موضوع در تلویزیون های خود المانی با نام ایمیج فیلکر قرار داده است.

از همین رو شما می توانید تصویر مد نظر خود را با ایمیج فلیکر به آسانی مقایسه نمایید. در واقع تصاویر ایمیچ فلیکر به صورت عمودی بر روی پنل شما نمایش داده می شوند . اگر تلویزیون دارای خطای پرش یا لرزش باشد نوارهای آن به درستی قابل رویت نخواهند بود.

اما اگر مشکل ادامه دار بود می توانید برای تعمیر تلویزیون و رفع مشکل پرش تصویر حتما از یک تعمیرکار متخصص در تعمیر تلویزیون ال جی استفاده کنید.

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

در خصوص پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی باید در نظر داشته باشید که همواره تصویر از مین برد دستگاه پردازش می شود. از همین رو هر اختلالی در عملکرد این بخش می تواند بر روی نمایش تصویر تاثیر منفی بگذارد.

گاها برخی از تعمیرکارها پس از مشاهده این مورد که مین برد نیم سوز شده است، آن را تعویض می نمایند اما باید بیان نمود که این قطعه خود از قطعات بسیاری تشکیل شده است و گاها می توان با عیب یابی و یافتن بخش معیوب اقدام به تعمیر مین برد نمود. در ادامه می توانید با علت های رخ دادن این مشکل بیشتر آشنا شوید

حل مشکل بک لایت تلویزیون

یکی از مواردی که موجب پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی می شود، مشکل بک لایت تلویزیون است.

علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

بک لایت ها در واقع یک سری لامپ های کوچک می باشند که در پشت مانیتور قرار گرفته اند و نور مورد نیاز صفحه را تامین می نمایند.گاهی برخی از این لامپ ها خراب می شوند یا می سوزند که موجب می شود دچار مشکل پرش شوید.

زمانی که برخی از لامپ ها سالم باشند و برخی دیگر دچار مشکل شوند، تعادل از بین رفته و اغلب پرش در تصاویر مشاهده می شود. یکی از مواردی که موجب می شود بک لایت های تلویزیون آسیب ببینند و مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی ایجاد شود، روشن بودن مداوم در طول شبانه روز می باشد.

از همین رو بهتر است تا تلویزیون خود را در حین استفاده در درازمدت حتما خاموش نمایید و اجازه دهید تا برای مدتی استراحت نماید. همچنین دقت نمایید که اگر نیاز به تعویض بک لایت بود، حتما از مواردی استفاده شود که کیفیت و کارایی خوبی داشته باشند.

زیرا در غیر این صورت مجدد ممکن است دچار مشکل و گاها خاموشی تصویر شوید 

برطرف کردن مشکل پنل تلویزیون

منظور از پنل در واقع صفحه نمایشگر تلویزیون می باشد که تصویر بر روی آن شکل می گیرد. گاها ممکن است که پنل شما در برابر ضربه، مایعات و … قرار گیرد که در این صورت دچار مشکل می شود.

در این موارد گاها نیاز است تا پنل به صورت کامل تعویض شود که هزینه آن نیز گزاف خواهد بود اما اگر بتوانید در مراحل اولیه به خوبی عکس العمل نشان داده و سریعا تلویزیون را از برق بکشید، با تعمیر نیز مشکل پرش تصویر برطرف می شود.

در نظر داشته باشید که مشکل لامپ تصویر نیز می تواند باعث بروز پرش تصویر تلویزیون ال جی شود. لامپ تصویر باعث می شود تا نور مورد نیاز پنل تعبیه گردد.

حال اگر به دلیل کارکرد بیش از حد یا گرمای زیاد قطعات این بخش نتواند به درستی عمل نماید، تصویر دچار پرش یا لرزش می شود. توصیه می شود تا حتما برای این مورد نیز با یک نیروی تکنسین کاربلد مشورت نمایید.

همچنین بخوانید : ترفندهای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

خرابی در سیم کشی ساختمان

دور از ذهن نمی باشد که یکی از دلایل دیگری که موجب پرش تصویر در تلویزیون ال ای دی می شود، وجود نویز های موجود در ساختمان است که اغلب به خاطر سیم کشی های نادرست به وجود می می آیند.

در این موارد شما می توانید تمام فیوزها را قطع کرده و مشکل را بررسی نمایید. البته رفع این مورد نیاز به مهارت دارد لذا توصیه می شود از افرادی کمک بگیرید که در حوزه برق کشی دارای تخصص لازم هستند.

خرابی در برد پاور

همانگونه که می دانید، برد پاور تلویزیون می تواند انرژی مورد نیاز بک لایت ها را برای روشن شدن فراهم آورد. از همین رو اگر این برد دچار خرابی شود ممکن است شاهد پرش تصویر تلویزیون ال جی باشید. گاها عدم شناسایی خرابی قطعه مذکور و ادامه دار شدن مشکل می تواند باعث از بین رفتن مین برد دستگاه نیز شود.

لذا توصیه می گردد در مواردی که مشاهده نمودید برد دستگاه شما دچار مشکل شده است حتما آن را تعویض یا تعمیر نمایید تا به سایر قطعات آسیبی وارد ننماید. در نظر داشته باشید که برد تلویزیون ها می توانند به دلایل متفاوتی خراب شوند.

یکی از علل شایع نوسانات برق می باشد از همین رو بهتر است تا حتما تلویزیون خود را به ترانس های مناسبی متصل نمایید تا تاثیر نوسانات کاهش یابد. عموما این مشکل با تعمیر نمودن منبع تغذیه تلویزیون و همچنین برد پاور برطرف می شود و نیاز به هزینه زیاد نخواهد بود.

خرابی در برد پاور علت پرش تصویر تلویزیون ال جی

خرابی در مین برد

همانگونه که بیان شد، مین برد یکی از قطعات مهم و اصلی تلویزیون شما محسوب می شود. این بخش خود دارای قطعات مختلف دیگری است. آنچه شما به عنوان تصویر بر روی پنل تلویزیون مشاهده می نمایید، ناشی از پردازش های صورت گرفته در مین برد است.

گاها ممکن است که به دلیل استفاده بیش از حد این قطعه بسوزد که در این صورت کلا تصویری نمایش داده نمی شود اما گاها نیز دلیل پرش تصویر تلویزیون ال جی از نیم سوز مین برد است که در این موارد با تعمیر آن می توان مشکل را برطرف نمود. البته گفتنی است که تعمیر مین برد نیاز به تخصص و مهارت بالایی دارد.

رفع مشکل مربوط به کابل های تلویزیون

گاها ممکن است تا کابل های تلویزیون شما دارای مشکل باشند که باعث پرش تصویر تلویزیون ال جی می شوند. از همین رو بهتر است تا تمام اتصالات و ورودی ها و خروجی های مربوطه را از تلویزیون خود بررسی نمایید. ممکن است که این کابل ها در جای خود به درستی متصل نشده باشند.

همین مورد نیز موجب افت سیگنال و مشکل پرش می شود. از همین رو با دقت کابل ها را بررسی نمایید و تا حد ممکن یکبار آنها را جدا نموده و مجدد به درگاه مد نظر خود متصل کنید تا مشکلی ایجاد نشود. گاها کابل ها دارای استاندارد لازم نیستند و خود نویز ایجاد می نمایند.

از همین رو برای این موارد بهتر است تا اقدام به تعویض کابل نمایید. البته بررسی این مورد اغلب توسط افراد حرفه ای انجام می شود.

کار کردن بیش از حد تلویزیون ال ای دی ال جی

تلویزیون نیز همانند هر وسیله الکتریکی دیگر دارای یک عمر مشخص است که اغلب نیز توسط ساعت اندازه گیری می شود از همین رو توصیه می گردد تا بی جهت تلویزیون خود را روشن نگذارید. زیرا این مورد می تواند عمر آن را کاهش دهد. با کار کردن زیاد تلویزیون، ممکن است پرش تصویر تلویزیون ال جی نیز مشاهده شود.

زیرا روشن ماندن بیش از حد موجب می شود تا دمای قطعات بالا رود و هر کدام از آنها در برابر این گرما نتوانند مقاومت نمایند. یکی از شایع ترین نشانه های گرمای زیاد تلویزیون، لرزش و پرش تصویر می باشد.

همچنین بخوانید : راهکارهای افزایش طول عمر تلویزیون


کار کردن بیش از حد تلویزیون ال ای دی ال جی

نحوه تعمیر پرش تصویر در تلویزیون ال جی

مشکل پرش تصویر تلویزیون ال جی عموما در گوشه ها و اغلب در بخش های بالایی و پایینی صفحه رخ می دهد. در برخی موارد این پرش به صورت موردی است که جای نگرانی نیست اما در مواقعی که پرش تکرار شد، لازم است تا حتما به صورت جدی پیگیری شود.

در برخی موارد با تعمیر مین برد مشکل برطرف می گردد اما در مواردی نیز باید مین برد را به صورت کامل تعویض نمود که هزینه آن کم نیز نمی باشد. در برخی موارد با خاموش نمودن تلویزیون، خروج دو شاخه از پریز و راه اندازی مجدد تلویزیون مشکل برطرف می گردد. با این کار در واقع شما تلویزیون خود را ریست نموده اید و مشکلات سخت افزاری مقطعی را حل کرده اید.

در پایان توجه داشته باشید برای رفع این مورد نیاز به مهارت و تخصص زیادی است. از همین رو توصیه می شود تا برای رفع ایراد حتما از افراد حرفه ای کمک بگیرید. مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون استاد تی وی در تهران به صورت شبانه روزی آماده ارائه خدمات به شما عزیزان می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها