مشکلات تلویزیون سونیا

تلویزیون های سونیا داری معایب خاصی هستند. برخی از معایبی که برای این تلویزیون ها ذکر می شود، بیشتر به جهت سلیقه متفاوت افراد است. اما بقیه مشکلات تلویزیون سونیا واقعی بوده و در بیشتر نمونه ها دیده می شود.

برخی از معایب مطرح شده در مورد این تلویزیون ها بیشتر بر پایه سلایق مختلف افراد بنا شده است. برخی از آن ها نیز شایعات غیر اصولی در مورد این تلویزیون ها است. با دسته بندی این شایعات برای شناخت بهتر این تلویزیون ها به شما کمک خواهیم کرد.

آیا قصد خرید تلویزیون سونیا را دارید؟ اگر می‌خواهید درباره معایب تلویزیون سونیا بیشتر بدانید! در اینجا لیستی از مشکلاتی که ممکن است هنگام استفاده از تلویزیون سونیا با آن‌ها مواجه شوید، آورده شده است.

در حالی که سونیا یکی از برند های دسته دوم به حساب می آید. اما خب طرفداران خود را دارد، بنابراین باید بدانید که چه نوع ایراداتی داراست.همچنین باید بدانید اگر مشکل تلویزیون شما جدی است باید از متخصص در زمینه تعمیر تلویزیون سونیا کمک بگیرید.

با ما همراه باشید.

تلویزیون سونیا ساخت کجاست؟

قطعات اصلی این تلویزیون در شرق آسیا ساخته می شود. چینی ها با ارسال قطعات اصلی تلویزیون سونیا به سایر کشورها، حق انحصاری فروش این تلویزیون ها را به دست گرفته اند. کشورهای در حال توسعه از مهم ترین مقاصد کشور چین برای ارسال این گونه تلویزیون ها می باشد.

مونتاژ کردن قطعات تلویزیون سونیا در کشور تایوان به صورت عمده انجام می شود. این کشور بخش مهمی از تلویزیون های سونیا را سالیانه به کشورهای دیگر صادر می کند. مرکز اصلی تولید کننده تلویزیون های سونیا در کشور چین قرار دارد. بخش اصلی این تلویزیون ها توسط این کشور ساخته می شود.

کشورهای همسایه چین نیز نقش عمده ای در پردازش قطعات تلویزیون سونیا دارند. با این حال بخش زیادی از مشکلات تلویزیون سونیا به جهت پردازش غیر اصولی آن در کشورهای همسایه چین می باشد.

معایب تلویزیون سونیا

تلویزیون سونیا دارای مشکلاتی از قبیل :

  • پشتیبانی نکردن از اکثر درگاه های ورودی
  • عدم اتصال صحیح بلوتوث
  • قطع و وصل شدن ناگهانی

می باشد. این مشکلات از رایج ترین معایب تلویزیون سونیا می باشد. برخی از این مشکلات راه حل های خوبی دارند. اما برخی از آن ها به سادگی برطرف نمی شوند. وجود این نوع مشکلات مشتریان را از خرید این تلویزیون دلسرد می کند.

معایب تلویزیون سونیا

ارتقاء کیفیت تصویر ندارد

در مقدمه اشاره کردیم که برخی معایب ذکر شده برای این تلویزیون ها واقعی نیستند. این موارد بیشتر به جهت سلیقه متفاوت مخاطبین ذکر شده اند. کیفیت کلی تصاویر تلویزیون های سونیا خوب است.

اما واقعیت این است که امکان ارتقاء کیفیت تصویر در برخی نمونه های این برند وجود ندارد. شاید بتوان گفت که سطح ارتقا کیفیت تصاویر در این تلویزیون ها، پایین تر از سایر تلویزیون ها باشد. بهتر است این مورد را از اصلی ترین مشکلات تلویزیون سونیا ندانیم.

همچنین بخوانید : ترفندهای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

از سیستم 3D پشتیبانی نمی کند

سیستم 3D عامل اصلی سه بعدی بودن تصاویر تلویزیون می باشد. اگر از علاقه مندان واقعی تلویزیون های سه بعدی هستید، سونیا برای شما برند مناسبی نمی باشد. معمولا این برند تلویزیون های سه بعدی تولید نمی کند.

شرکت سونیا برای ساخت این نوع تلویزیون ها ریسک نکرده است. زیرا این نوع تلویزیون هزینه بالایی دارد و خرید آن برای بیشتر مردم به صرفه نیست.

از HDR پشتیبانی نمی کند

سیستم HDR در واقع بهبود دهنده رنگ تصاویر تلویزیون است. متاسفانه برند سونیا در تلویزیون های خود از این سیستم پشتیبانی نکرده است. در نتیجه کیفیت تصاویر این تلویزیون ها نسبت به نمونه های دیگر کمی پایین تر است. البته لازم به ذکر است که این تفاوت چندان زیاد نیست و کاملا جزئی می باشد.

پس به نوعی آن را نمیتوان از مهم ترین مشکلات تلویزیون سونیا دانست. با این وجود اگر یک تلویزیون از این سیستم پشتیبانی کند، دارای تصاویر ایده آل تری خواهد بود. رنگ ها در تلویزیون سونیا به خوبی نشان داده می شوند و کیفیت قابل قبولی در تصاویر این تلویزیون مشاهده می شود. اما کیفیت تصاویر آن به اندازه تلویزیون های ال جی و پاناسونیک مطلوب نیست.

قابلیت تبدیل تصویر دو بعدی به سه بعدی را ندارد

به علت پشتیبانی نکردن از سیستم 3D، این تلویزیون قابلیت نمایش تصاویر سه بعدی را ندارد. تصاویر سه بعدی در این تلویزیون به صورت دو بعدی نمایش داده می شوند. از این نظر تلویزیون های شرکت سونیا را نمیتوان کاملا به روز دانست.

لازم به ذکر است که مشکلات تلویزیون سونیا مهمتر از مواردی است که تا به الان ذکر شده است. تمامی موارد بیان شده بیشتر سلیقه ای بودند. اما مشکلاتی که در ادامه ذکر می شوند، بسیار اساسی هستند. نمونه های مختلف تلویزیون سونیا این معایب را دارند.

همچنین بخوانید: ویژگی های تلویزیون سه بعدی

عدم پشتیبانی از NFC

NFC یک نوع ارتباط بی سیم بین دو دستگاه است. در بیشتر گوشی های هوشمند و دستگاه های دیجیتال این سیستم موجود است.
عدم پشتیبانی از این سیستم در یک تلویزیون، از بزرگ ترین معایب تلویزیون سونیا است. در بیشتر تلویزیون های ساخت این شرکت، سیستم مذکور وجود ندارد.

در نتیجه انتقال داده ها از تلویزیون به سیستم های هوشمند معمولا بسیار آهسته انجام می گیرد. بنابراین امکان نمایش بیشتر فیلم ها و اطلاعات از طریق تلویزیون نیز وجود نخواهد داشت. علت این مورد نیز سرعت پایین بلوتوث در تلویزیون سونیا است. زمانی که امکان انتقال داده ها وجود نداشته باشد، امکان پخش آنلاین فیلم نیز در تلویزیون سونیا وجود نخواهد داشت.

البته شرکت سونیا در برخی از تلویزیون های خود از این سیستم پشتیبانی می کند. لازم به ذکر است که قیمت تلویزیون های دارای این ویژگی در شرکت سونیا بسیار بالاتر است.

عدم پشتیبانی از NFC

از تمامی درگاه های ورودی پشتیبانی نمی کند

مشکلات تلویزیون سونیا معطوف به مورد بالا نیست. این تلویزیون ها از بیشتر درگاه های ورودی پشتیبانی نمی کنند. در نتیجه ممکن است در اتصال تلویزیون با سایر ابزارهای ارتباطی مشکلات جدی ایجاد شود.

تنها درگاهی که در همه تلویزیون های سونیا پشتیبانی می شود، HDMI است. پشتیبانی نکردن از درگاه های ورودی رایج، در همه نمونه ها دیده نمی شود. برخی نمونه های ساخته شده توسط این شرکت از بیشتر درگاه های ورودی پشتیبانی می کنند.

طراحی بسیار ساده دارد

این مورد یک عیب محسوب نمی شود. ظاهر ساده یک تلویزیون زمانی که کیفیت مناسبی داشته باشد، نقص محسوب نمی شود.
بهتر است آن را از دسته بندی مشکلات تلویزیون سونیا خارج کنیم. اما لازم به ذکر است که برای برخی از مردم این مورد یک عیب بزرگ محسوب می شود.

سلیقه بخشی از مشتریان شرکت سونیا نشان می دهد که آن ها به دنبال یک تلویزیون با ظاهر زیباتر بوده اند. سلیقه بیشتر مردم بر پایه کیفیت یک تلویزیون بوده است. آن ها معتقد هستند که یک تلویزیون ساده اما با کیفیت ارزش بیشتری دارد.

عدم پشتیبانی از بلوتوث

برای اتصال دستگاه های ارتباطی مثل موبایل در گذشته از کابل استفاده می شد که ممکن بود کمی با مشکل روبه رو شوید. اما امروزه از تکنولوژی بلوتوث برای انتقال داده ها در تلویزیون بیشتر مورد استقبال قرار گرفته است.

با این حال در برخی از نمونه های تلویزیون سونیا این قابلیت وجود ندارد و یکی از موضوعات مطرح در مشکلات تلویزیون سونیا محسوب می شود. البته ناگفته نماند که از طریق بلوتوث انتقال حجم کمی از داده ها امکان پذیر است.

عدم پشتیبانی از بلوتوث

مشکل در اتصال وای فای

اتصال وای فای نوع پیشرفته تری از بلوتوث در انواع دستگاه های دیجیتال می باشد. واقعیت این است که تلویزیون های سونیا دارای سیستم وای فای مطلوبی نیستند. در بیشتر نمونه های تلویزیون سونیا از سیستم wifi پشتیبانی نمی کند. تلویزیون‌های سونیا ویژگی‌های بسیار خوبی دارند که به شما امکان می‌دهند از نمایش‌ها و فیلم‌های مورد علاقه خود، پخش موسیقی و موارد دیگر لذت ببرید.

اما تنها در صورتی می توانید از این ویژگی های هوشمند لذت ببرید که اتصال اینترنتی قابل اعتمادی داشته باشید. متأسفانه، گاهی اوقات ممکن است در اتصال تلویزیون سونیای خود به وای فای با مشکل مواجه شوید.

مشکلات تلویزیون سونیا در قالب اتصال وای فای ممکن است ناشی از عوامل مختلفی باشد، از اتصال ضعیف ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP)، تداخل بی سیم از دستگاه های دیگر و موقعیت روتر گرفته تا تاریخ و زمان اشتباه دستگاه شما و موارد دیگر.

قطع شدن تصویر در تلویزیون سونیا

قطع شدن تصویر در تلویزیون سونیا به جهت استفاده غیر اصولی از این تلویزیون ها اتفاق می افتد. در برخی مواقع نحوه استفاده کردن از تلویزیون سبب ضعیف شدن سیستم آن شده و این قطع و وصل شدن تصویر در فاصله کمی اتفاق می افتد.

البته لازم به ذکر است که در برخی نمونه های سطح پایین شرکت سونیا، وجود مشکلات سخت افزاری در تلویزیون سبب ضعیف شدن آن و قطع و وصل شدن مکرر می شود که در این شرایط بهتر است از یک متخصص تعمیر تلویزیون سونیا کمک بگیرید.

زمانی که شما از یک تلویزیون در بازه زمانی طولانی استفاده می کنید، اتفاق زیر قابل پیش بینی است. چراغ موجود در تلویزیون به مرور ضعیف تر شده و تصاویر تار می شوند. با تداوم این مشکل، قطع و وصل شدن تصاویر در فاصله کم اتفاق می افتد. این مشکل از مهم ترین موارد گزارش شده در مورد این تلویزیون است.

قطع و وصل شدن زیاد تلویزیون ممکن است به جهت گرم شدن بیش از اندازه آن نیز باشد. باید این مشکل بیشتر بررسی شود. بهترین راهکار عیب یابی این تلویزیون توسط کارشناسان نمایندگی سونیا است. واقعیت این است که بیشتر مشکلاتی که به آن ها اشاره کردیم، به دلیل کافی نبودن اطلاعات مشتریان در مورد تلویزیون های سونیا رخ می دهد.

زمانی که از یک سیستم به خوبی استفاده نشود، مشکلات زیادی برای آن ایجاد می شود. اما برخی مشکلات کاملا واقعی هستند. برای مثال نداشتن قابلیت تبدیل تصویر سه بعدی به دو بعدی از معایب کاملا واقعی این تلویزیون هاست.

در پایان شایان ذکر می شویم که در صورت بروز  مشکل در تلویزیون سونیا حتما با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی تماس بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
8 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها