کد ریست تلویزیون ال جی

ریست کردن تلویزیون ال جی به چه صورت است؟ چه زمانی به کد ریست تلویزیون ال جی نیاز است؟ نحوه ریست کردن این نوع تلویزیون های پرفروش و با کیفیت چگونه است؟ جهت پاسخ به این سوالات ما را تا پایان این مطلب مفید همراهی کنید.

حتما برای شما هم پیش آمده که بخواهید دستگاه های الکترونیکی خود مانند گوشی هوشمند، لپ تاپ، تلویزیون، تبلت و… را برای اهداف مختلفی از جمله رفع مشکل هنگ کردن ریست فکتوری کرده و آن ها را به حالت بازگشت به تنظیمات کارخانه ای بر گردانید.

البته این نکته قابل ذکر است که این عمل صرفا برای بازگشت نرم افزاری اطلاعات دستگاه به حالت پیشفرض بوده و نمی توان آن را فرایندی تعمیری در نظر داشت.

تلویزیون های ال جی به دلیل کیفیت بسیار خوب و تکنولوژی پیشرفته خود در سال های اخیر سهم زیادی از بازار جهانی تلویزیون های نسل هوشمند را به خود اختصاص داده است.

در این مقاله می خواهیم ریست کردن تلویزیون ال جی را، که به یکی از برند های محبوب در میان مردم کشور های مختلف از جمله ایران تبدیل شده است، به زبانی ساده به شما عزیزان آموزش دهیم در ادامه با ما همراه باشید.

شایان به ذکر است بدانید که اگر تعمیر تلویزیون ال جی به دست متخصصان و کارشناسان این زمینه انجام بگیرد، علاوه بر بازگشت به کیفیت اولیه محصول باعث می شود که کاربران بتوانند بار دیگر از یک محصول با کیفیت و سالم نهایت لذت را ببرند.

چه زمانی به کد ریست تلویزیون ال جی نیاز داریم؟

ریست تلویزیون ال جی برای زمانی است که کاربران قصد فروش تلویزیون خود را داشته باشند و یا دستگاه دچار مشکلات فنی در بخش نرم افزاری مانند هنگ کردن، اجرا نشدن نرم افزار و … شده باشد.

معمولا در این مواقع آپدیت سیستم عامل می تواند مشکل را حل کند اما اگر با آپدیت سیستم هم مشکل حل نشود باید تلویزیون را ریست فکتوری کنید.

با بازگشت به تنظیمات کارخانه ای تلویزیون تنظیمات شخصی که کاربر آنها را تغییر داده مانند نور، رنگ، کانال ها، کیفیت تصویر، صدا و… به حالت پیشفرض در آمده و دوباره باید تنظیم شود.

نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی

اغلب برای ریست کردن تلویزیون ال جی معمولی یا هوشمند روش های مشابهی وجود دارد. برای ریست کردن تلویزیون ال جی به کد ریست تلویزیون ال جی نیاز داریم اما قبل از هر چیز باید نکته قابل توجهی را در نظر بگیریم و آن هم مشخص کردن پلتفرم تلویزیون ال جی مورد نظر است.

نحوه ریست کردن تلویزیون ال جی

تلویزیون هایی که جدیدتر هستند به خصوص آن هایی که سال ۲۰۱۴ به بعد طراحی و تولید شده اند دارای سیستم عامل webos اند در حالی که مدل های قدیمی تر با پلتفرم netcast طراحی شده اند.

تنظیمات این دستگاه ها و عملکرد نرم افزاری آن ها دارای تفاوت هایی هستند اما نحوه ی ریست فکتوری آن ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. در ادامه ریست تلویزیون ال جی هر یک از این پلتفرم ها را به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.

مراحل کلی ریست کردن تلویزیون ال جی هوشمند شامل:

1- روشن کردن تلویزیون

2- انتخاب دکمه setting

3- ورود به منوی نرم افزاری در تلویزیون

4- انتخاب گزینه نمایش داده در منو (سه نقطه)

5- پس از انتخاب این گزینه (سه نقطه) می توانید به تنظیمات دستگاه دسترسی پیدا کنید.

6- برای ریست کردن تلویزیون ال جی از میان گزینه هایی که به شما نشان داده شده گزینه ی Reset to initial setting را انتخاب کنید.

7- تلویزیون به حالت تنظیمات اولیه کارخانه ای باز می گردد.

همچین بخوانید : ریست کردن تلویزیون سامسونگ

ریست کردن تلویزیون ال جی بدون کنترل

برای این که بتوانیم بدون کنترل ریست تلویزیون ال جی را انجام دهیم باید از کلیدهای جانبی که در قسمت کنار تلویزیون قرار داده شده اند استفاده کنیم.

ریست کردن تلویزیون ال جی بدون کنترل

معمولا تلویزیون های ال جی دارای ۶ کلید جانبی هستند که شامل یک کلید اصلی برای رفتن به منو، یک کلید مخصوص برای خاموش کردن و چهار کلید جهتی برای جابجایی بین گزینه ها هستند.

برای ریست کردن تلویزیون ال جی بدون استفاده از کنترل مراحل زیر را انجام دهید:

1- کلید جانبی menu در کنار تلویزیون را پیدا کرده و با زدن این دکمه به تنظیمات وارد شوید.

2- در منوی تلویزیون با استفاده از کلید های جهتی راست و چپ، وارد گزینه ی setting شوید.

3- گزینه All settings را انتخاب کنید

4- در سمت چپ صفحه، گزینه General را انتخاب کرده و در قسمت سمت راست با توجه به مدل تلویزیون خود گزینه Reset Initial settings یا Initial setting را انتخاب کنید.

5- شما باید در این مرحله رمز عبور را وارد کنید. اگر تا به حال رمز عبوری را انتخاب نکرده اید، کد چهار رقمی 0000 یا ۱۲۳۴ را وارد نمایید.

6- بعد از مطالعه توضیحات که در باره بازگشت تلویزیون شما به حالت پیش فرض بعد از تایید، گزینه ی Confirm یا Yes را انتخاب کنید. در این مرحله تلویزیون به حالت تنظیمات کارخانه باز می گردد.

ریست کردن تلویزیون ال جی معمولی

در حقیقت تفاوت چندانی ندارد اگر نوع تلویزیون LED ، پلاسما، LCD باشد، در اکثر تلویزیون های برند ال جی می توان برای بازگشت به تنظیمات کارخانه ای مراحل زیر را طی کرد:

1- کلمه Menu ریموت کنترل را زده و وارد تنظیمات شوید.

2- از بین گزینه های نشان داده شده option را انتخاب کنید.

3- به وسیله کلید های جهت نمای کنترل گزینه Initial setting را تایید کنید.

4- بعد از مشاهده توضیحات گزینه Yes را انتخاب کنید.

5- پس از تایید کردن، تلویزیون شما به تنظیمات اولیه کارخانه باز می گردد.

کد ریست تلویزیون ال جی با سیستم عامل webos

برای ریست فکتوری تلویزیون ال جی با سیستم عامل webos مراحل زیر را انجام دهید:

1- در ابتدا دکمه هوم (شکل خانه) بر روی ریموت کنترل را زده و وارد صفحه منوی تلویزیون شوید.

2- در صفحه ی باز شده به قسمت جنرال رفته و گزینه Reset to initial setting را انتخاب کنید.

3- شما باید در این مرحله رمز عبور خود را وارد کنید. اگر تا به حال رمز عبوری را انتخاب نکرده اید نگران نباشید احتمالا کد روی حالت پیش فرض باقی مانده است، پس کد چهار رقمی ۰۰۰۰ یا ۱۲۳۴ را وارد کنید.

4- بعد از وارد کردن رمز و مشاهده توضیحات که به شما می گوید، با انتخاب گزینه تایید تمامی تنظیمات صورت گرفته بر روی تلویزیون شما به حالت پیش فرض باز می گردد،

5- گزینه Confirm یا Yes را انتخاب کنید تا تلویزیون شما به حالت تنظیمات اولیه کارخانه بازگردد.

ریست کردن تلویزیون ال جی با سیستم عامل webos

ریست کردن تلویزیون ال جی با سیستم عامل netcast

برای ریست کردن تلویزیون ال جی با سیستم عامل netcast نیز درست مانند مراحل قبل عمل می کنیم:

1- باز هم مانند توضیحات قبل دکمه هومHome ) ) کنترل را زده و وارد صفحه منو شوید.

2- یک صفحه برای شما باز می شود، از بین گزینه هاInitial setting را انتخاب کنید.

3- مجددا در این بخش هم به کد ریست نیاز است که همانطور که گفته شد در صورتی که قبلا رمز عبور انتخاب کرده اید آن را وارد کنید در غیر این صورت رمز پیش فرض ۰۰۰۰ یا ۱۲۳۴ را وارد نمایید.

4- بعد از وارد کردن رمز و مطالعه توضیحات گزینه Confirm یاYes را انتخاب کرده تا فرایند ریست کردن تلویزیون ال جی انجام شود.

همچنین بخوانید : بروز رسانی و آپدیت تلویزیون ال جی

نکات مهم در ریست کردن تلویزیون ال جی

در ریست کردن تلویزیون ال جی تغییراتی که کاربر در تنظیمات تلویزیون ایجاد کرده به حالت پیش فرض باز می گردد؛ بعضی از اطلاعات تلویزیون مثل سابقه جستجوی کانال ها پاک می شود.

همانطور که در ابتدای مقاله هم به آن اشاره کردیم این کار نمی تواند جایگزین تعمیر تلویزیون ال جی شود و برای تعمیر و یا به روز رسانی تلویزیون خود بهتر است به مراکز تخصصی نگهداری و تعمیر این نوع دستگاه ها مراجعه کنید.

همچنین ریست کردن تلویزیون ال جی باعث از دست رفتن اطلاعات و ایجاد تغییراتی می شود که می تواند غیر قابل برگشت باشد، به همین دلیل شدیدا توصیه می کنیم در صورت افت عملکرد تلویزیون و بروز هرگونه مشکل در بخش سخت افزاری و نرم افزاری آن قبل از اقدام به هر کاری یا به مراکز تخصصی مراجعه کنید و یا جهت دریافت راهنمایی های لازم با بخش نمایندگی و مشاوره تلویزیون ال جی تماس حاصل فرمایید.

نمایندگی ال جی در کشور ما یک مجموعه کاملا پیشرو و فعال در حوزه تعمیرات و ارائه خدمات فروش مرتبط با محصولات ال جی است . فعالیت این مجموعه در ایران همزمان با ورود محصولات ال جی به کشور آغاز و تا به امروز ادامه داشته است.

جمع بندی

ما در این مطلب شما عزیزان را با نحوه ریست کردن تلویزیون های ال جی آشنا نمودیم. تلویزیون های برند معتبر ال جی به دلیل کیفیت بسیار خوب و تکنولوژی پیشرفته خو، در طی سال های اخیر سهم زیادی از بازار جهانی تلویزیون های نسل هوشمند را به خود اختصاص داده است. در صورت بروز هرگونه مشکل در بخش های ذکر شده می توانید با کارشناسان تعمیر تلویزیون استاد تی وی در تماس باشید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها