مشکلات تلویزیون ال جی

مشکلات تلویزیون ال جی گرچه اندک و موردی می باشد اما با توجه به اینکه اخیرا افراد زیادی به دنبال حل اینگونه مشکلات هستند، ما را بر آن داشته تا در این مقاله در خصوص آنها صحبت نماییم. باید در نظر داشت که هر وسیله الکترونیکی دارای یک عمر مفید است و این بین می تواند به دلایل متفاوت نیز دچار نقص شود.

نقص های تلویزیون ال جی عمدتا با نشانه هایی در عملکرد آن رخ می دهد. آشنایی با این عیوب موجب می شود تا شما سریع تر متوجه خرابی ها شوید و اقدام به یافتن راهکار کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا در خصوص متداول ترین مشکلات تلویزیون ال جی صحبت نموده و از جوانب مختلف آنها را بررسی نماییم.

بررسی مشکلات تلویزیون ال جی

از جمله متداول ترین عیوب تلویزیون ال جی می توان به تغییر رنگ صفحه، شکستن LCD، خاموش شدن به صورت خودکار و مواردی از این قبیل اشاره نمود. در ادامه می توانید با هر کدام از این عیوب بیشتر آشنا شوید:

خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

یکی از موارد شایع در تلویزیون های ال جی این مورد می باشد که تصویر به صورت خودکار از بین رفته اما صدا همچنان وجود دارد. اگر دستگاه شما دارای گارانتی باشد به راحتی می توانید این مشکل را برطرف نمایید. در غیر این صورت لازم است تا هزینه نموده و چراغ های بک لایت تلویزیون خود را تعویض نمایید تا مشکل برطرف گردد.

این مشکل اغلب در سری های LN مشاهده می گردد. این مورد در واقع یک ضعف ساختاری محسوب می شود. البته باید به این نکته نیز دقت نمایید که گاها تمامی LED ها با هم سوخته و این مشکل را ایجاد می نمایند.

همچنین بخوانید : ترفندهای بهبود کیفیت تصویر تلویزیون

نداشتن تصویر در حالت HDMI

این مورد جزء عیوب تلویزیون ال جی محسوب نمی شود زیرا در اغلب موارد با تعویض کابل مشکل برطرف می شود. اگر کابل شما به درستی به دستگاه متصل نشده باشد موجب می شود که تلویزیون ناگهان خاموش شود.

از مشکلات تلویزیون ال جی نداشتن تصویر در حالت HDMI

گاها نیز لازم است تا دستگاه خود را ریست نرم افزاری نمایید تا ورودی HDMI را شناسایی نماید. اما به صورت کلی توصیه می گردد تا از کابل های مرغوب بهره ببرید.

برطرف کردن مشکل آداپتور تلویزیون ال جی

اگر مطمئن نمی باشید که آداپتور تلویزیون شما خراب می باشد یا خیر، به راحتی می توانید آن را با یک منبع تغذیه دیگر جایگزین نموده و بررسی های خود را انجام دهید. مواردی چون پایین بودن ولتاژ، نداشتن ولتاژ یا نوسان ولتاژ می توانند به منبع تغذیه تلویزیون شما آسیب وارد نمایند.

شما می توانید یک لامپ 24 ولت به منبع تغذیه متصل نموده و سلامت آن را بررسی نمایید. اگر لامپ شما همانند حالت عادی دارای نور بود، به معنای سالم بودن منبع تغذیه است در غیر این صورت لازم است تا آداپتور شما تعمیر شود.

مشکل پاک شدن کانال های تلویزیون

یکی دیگر از عیوب تلویزیون ال جی، پاک شدن کانال های تلویزیون می باشد. ممکن است شما به یکباره تلویزیون خود را روشن نموده باشید اما هیچ کانالی در دسترس نباشد. این مشکل به احتمال زیاد به دلیل خرابی آی سی حافظه مین برد رخ می دهد.

از همین رو توصیه می شود تا سریع تر مشکل را بررسی نمایید. اگر قطعه معیوب تعویض نگردد این احتمال وجود دارد که کل تلویزیون شما خراب شود.

همچنین بخوانید : معرفی روش های کانال یابی تلویزیون

پیغام Not programmed در تلویزیون ال جی

این خطا نیز جزء خطاهای رایج تلویزیون دسته بندی می شود. این احتمال وجود دارد که تلویزیون خود را روشن نموده و با خطای مذکور روبرو شوید. برای عیب یابی لازم است تا در گام اول تمام کابل ها را بررسی نموده و نحوه اتصال را چک کنید.

پیغام Not programmed در تلویزیون ا ل جی

گاها به دلیل قطع بودن کانال ها مشکل فوق رخ می دهد. در غیر این صورت باید مجدد اقدام به کانال یابی نمایید. همانگونه که می دانید در تلویزیون های ال جی می توان به صورت دستی یا خودکار اقدام به کانال یابی کرد.

مشکل کم نور شدن صفحه تلویزیون ال جی

یکی دیگر از متداول ترین مشکلات تلویزیون ال جی که افراد زیادی نیز با آن روبرو می شوند، مشکل کم نور شدن صفحه پس از مدت زمان خاصی است. برای عیب یابی لازم است تا ابتدا تنظیمات اولیه تلویزیون خود را بررسی نمایید.

اگر این تنظیمات صحیح بودند، باید به فسفر استفاده شده در پلاسمای تلویزیون شک نمایید که کیفیت خود را از دست داده است. این مورد شامل گارانتی می شود. به همین دلیل توصیه می گردد که به هیچ وجه شخصا اقدام به تعمیر و تعویض ننمایید و حتما از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید.

ویروسی شدن تلویزیون

از دیگر متداول ترین مشکلات تلویزیون ال جی می توان به ویروسی شدن آن اشاره کرد. این تلویزیون ها نیز دارای اتصال اینترنتی هستند و همانند هر قطعه الکترونیکی هوشمند دیگر امکان ویروسی شدن را دارند.

برای اینکه شما بتوانید ویروس های تلویزیون خود را از بین ببرید لازم است تا آن را به صورت کامل ریست نمایید.با این کار تنظیمات تلویزیون شما به تنظیمات کارخانه باز می گردد. معمولا نحوه ریست نموده تلویزیون های ال جی نیز در کاتالوگ آنها درج شده است.

پیغام device is disconnect در تلویزیون

این پیغام یکی دیگر از پیغام ها و البته خطاهای آزار دهنده تلویزیون های ال جی می باشد. این مشکل از سری مشکلات تلویزیون ال جی، به این دلیل رایج رخ می دهد که گاها دانگل مربوط به اتصال وای فای از کار می افتد.

برای رفع مشکل می توانید از انواع دانگل های دیگری که در بازار وجود دارد، استفاده نمایید. البته باید در نظر داشته باشید که ممکن است با تعویض دانگل مشکل برطرف نگردد. در این صورت بهتر است تا حتما با یک تعمیرکار حرفه ای مشورت کنید.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون ال جی

گاها ممکن است تلویزیون خود را که روشن نمودید، یک لحظه تصویر نشان داده شود و سریعا حذف گردد یا چراغ پاور به حالت چشمک زن در آید. برای رفع این مورد از نقص های تلویزیون ال جی، در گام اول بهتر است تا پریز، دو شاخه و به صورت کلی اتصال به برق را بررسی نمایید.

اگر از محافظ برای تلویزیون خود استفاده می نمایید، آن را جدا نموده و تلویزیون را مستقیم به برق متصل نمایید و مجدد بررسی کنید.گاها ممکن است که خطا مشاهده شده به دلیل پریز یا محافظ باشد که با تغییر آن برطرف گردد. اگر با این روش مشکل برطرف نشد لازم است تا حتما یک تعمیرکار حرفه ای تلویزیون شما را بررسی نماید.

البته توجه داشته باشید که برای تست، بهتر است تا حتما سینمای خانگی و سایر موارد را از تلویزیون خود جدا نموده و بررسی کنید. گاها ممکن است تا تنها در یک ورودی خاص تصویر نداشته باشید که با جدا کردن این اتصالات تصویر مجدد نشان داده شود.

همچنین بخوانید : علت چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون سونی

ریست شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

این مشکل می تواند به دلایل متفاوتی رخ دهد اما از شایع ترین دلایل آن می توان به خرابی منبع تغذیه یا برد پاور اشاره نمود. همانگونه که می دانید این تلویزیون ها به ولتاژ DC نیاز دارند.

ریست شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

برد پاور می تواند ولتاژ AC دستگاه را به DC تبدیل کند. بهترین کار برای رفع مشکل این است که از یک تعمیرکار تعمیر تلویزیون ال جی بخواهید تا برد پاور شما را تعمیر یا تعویض نماید. 

قطع شدن تصویر تلویزیون ال جی

یکی دیگر از مشکلات تلویزیون ال جی، قطع شدن یکباره تلویزیون می باشد. در نظر داشته باشید در برخی موارد تنظیمات مربوط به تایمر و مواردی از این قبیل می تواند باعث خاموش شدن تصویر شود. گاها دلیل رخ دادن این مشکل به دلیل خرابی مین برد می باشد.

گاها این بخش با ریست نرم افزاری درست می شود و در برخی موارد نیز لازم است تا به صورت سخت افزاری تعمیر شود یا تعویض گردد. از همین رو اگر مشکل از تنظیمات اولیه نبود توصیه می شود تا حتما از یک تعمیرکار بهره بگیرید تا تلویزیون شما را بررسی نمایند.

مشکلات نرم افزاری تلویزیون ال جی

تلویزیون های ال جی مانند هر دستگاه الکترونیکی دیگری ممکن است هر از چند گاهی با مشکلات نرم افزاری مواجه شوند. برخی از رایج ترین مشکلات نرم افزار تلویزیون ال جی عبارتند از:

مشکلات به‌روزرسانی میان‌افزار:

تلویزیون‌های ال‌جی برای رفع اشکالات و بهبود عملکرد نیاز به به‌روزرسانی میان‌افزار دارند. با این حال، این به‌روزرسانی‌ها گاهی اوقات ممکن است با شکست مواجه شوند و منجر به مشکلاتی مانند توقف یا خرابی شوند.

مشکلات مربوط به برنامه:

برخی از تلویزیون های ال جی دارای برنامه های از پیش نصب شده هستند که ممکن است به درستی کار نکنند. همچنین، برخی از کاربران ممکن است با برنامه هایی که از فروشگاه محتوای ال جی دانلود کرده اند با مشکل مواجه شوند.

مشکلات اتصال شبکه:

تلویزیون های LG ممکن است با مشکلات اتصال شبکه مواجه شوند که مانع از اتصال آنها به اینترنت یا دسترسی به محتوای آنلاین شود.

مشکلات صوتی و تصویری:

تلویزیون های ال جی ممکن است در پخش صدا یا ویدیو با مشکل مواجه شوند. اینها می تواند ناشی از طیف وسیعی از عوامل، مانند تنظیمات نادرست یا مشکلات سخت افزاری باشد.

مشکلات برق:

برخی از تلویزیون های ال جی ممکن است روشن نشوند یا به طور تصادفی خاموش شوند. این می تواند ناشی از سخت افزار معیوب، مشکلات سیستم عامل یا مشکلات منبع تغذیه باشد.

رفع مشکلات نرم افزاری تلویزیون ال جی

برای حل این مشکلات، می‌توانید چند مرحله عیب‌یابی را امتحان کنید:

انجام چرخه برق:

تلویزیون را خاموش کنید، آن را از پریز برق جدا کنید، چند دقیقه صبر کنید و سپس دوباره آن را وصل کنید و روشن کنید.

اتصال شبکه خود را بررسی کنید:

مطمئن شوید که تلویزیون شما به اینترنت متصل است و شبکه شما به درستی کار می کند.

بررسی به‌روزرسانی‌های میان‌افزار:

به وب‌سایت پشتیبانی LG بروید و به‌روزرسانی‌های میان‌افزار موجود را بررسی کنید. در صورت وجود، دستورالعمل ها را برای نصب آن دنبال کنید.

تنظیمات صوتی و تصویری خود را بررسی کنید:

مطمئن شوید که تنظیمات صوتی و تصویری تلویزیون شما به درستی پیکربندی شده است. همچنین می‌توانید تلویزیون خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید.

تماس با مرکز تخصصی پشتیبانی LG:

اگر هیچ یک از این مراحل کار نکرد، برای راهنمایی بیشتر با پشتیبانی مشتری LG تماس بگیرید.

توجه داشته باشید که اگر تلویزیون شما همچنان تحت گارانتی است، نباید خودتان آن را تعمیر کنید، زیرا ممکن است گارانتی را باطل کنید.

مشکلات نرم افزاری تلویزیون ال جی

بررسی عیوب متداول در مدل های مختلف تلویزیون ال جی

تا به اینجا در مورد برخی از مشکلات تلویزیون ال جی صحبت شد اما باید در نظر داشته باشید که در برخی از سری ها، یک سری از عیوب رایج تر هستند که به این موارد در زیر اشاره شده است لذا با مطالعه آنها می توانید سریع تر عیوب را یافته و اقدام به رفع آنها کنید:

مشکلات تلویزیون های سری C ال جی

این سری از محصولات ال جی اغلب با مشکل پاور روبرو هستند. اگر احیانا پاور تلویزیون شما خراب شود، ممکن است در حین کار بارها خاموش و روشن گردد. در موارد بسیار حاد نیز فرد نمی تواند دیگر تلویزیون خود را روشن نماید.

نکته مهمی که در این مورد وجود دارد، این است که باید سریعا مشکل بررسی شود. در مراحل اولیه با تعویض پاور مشکل حل می گردد اما اگر بررسی به تعویق افتد باعث می شود تا سایر بخش های تلویزیون نیز آسیب ببیند.

مشکلات تلویزیون های سری LA ال جی

تلویزیون های سری LA نیز در دسته تلویزیون های پرفروش ال جی دسته بندی می شوند اما از جمله مشکلات تلویزیون ال جی سری LA می توان به مشکل مین برد آنها اشاره نمود. این مشکل باعث می شود تا تصویر به صورت خودکار قطع و وصل شود. به جهت رفع مشکل توصیه می گردد تا حتما از یک فرد حرفه ای کمک بگیرید تا مشکل مین برد را برطرف نماید.

مشکلات تلویزیون های سری B ال جی

در این سری اغلب با مشکل اتصال و قطع و وصل شدن در محل اتصالات روبرو خواهید شد. در واقع مشکلات تلویزیون ال جی سری B به صورت مقطعی است . در همین راستا توصیه می کنیم حتما تمام اتصالات و کابل های ارتباطی را به دقت بررسی نمایید. تعمیر تلویزیون در صورت نیاز نیز باید توسط افراد حرفه ای انجام شود.

البته این مورد نیز به خاطر داشته باشید که مین برد این تلویزیون ها نیز دارای آمار خرابی زیادی هستند از همین رو در زمان قطع و وصل شدن تصویر، بهتر است تا این مورد نیز در نظر گرفته شود.

مشکلات تلویزیون های سری LF ال جی

شاید به جرات بتوان بیان داشت که این مشکل جزء رایج ترین مشکل های موجود است. گاها ممکن است که در این سری ها با آبی شدن تصویر، تغییر رنگ و مواردی از این قبیل روبرو شوید. اغلب مشکلات مذکور به خاطر خرابی بک لایت ها می باشد.

در همین راستا بهتر است تا یک متخصص حرفه ای این مورد را بررسی نماید. البته گاها نیز مشاهده شده است که حافظه این سری ها دچار خرابی می شوند که نیاز به تعویض خواهند داشت.

مشکلات تلویزیون های سری XL ال جی

در این سری نیز باید قبول نمود که اغلب مین بردها دارای ضعف هستند که با مشکل روبرو می شوند. چنانچه مین برد تلویزیون شما دچار مشکل شود، نمی توانید به راحتی گوشی های هوشمند یا سایر دستگاه های الکترونیکی را به آن متصل کنید.

از سوی دیگر با این مشکل تلویزیون شما دائما به حالت استند بای خواهد رفت. برای رفع خطا لازم است تا حتما از یک متخصص آگاه به این سری از تلویزیون ها کمک بگیرید.

جمع بندی

تلویزیون ها از جمله وسایل مهم در خانه هستند که افراد تایم زیادی را با آنها می گذرانند. گاها تلویزیون ها بیش از چند ساعت روشن هستند و همین مورد نیز موجب می شود تا از عمر مفید آنها کاسته شود. امروزه در بازار می توانید برندهای متفاوتی را مشاهده نمایید اما این بین محصولات شرکت ال جی دارای جایگاه خاصی هستند زیرا کیفیت تلویزیون های آنان تایید شده است.

البته نمی توان منکر برخی ایرادات در اینگونه تلویزیون ها شد. از همین رو در این مقاله در خصوص برخی از مشکلات رایج و روش رفع آنها صحبت شد. اما توجه داشته باشید چنانچه شما با سیستم ساخت تلویزیون آشنا نیستید، به هیچ وجه اقدام به تعمیر تلویزیون به صورت شخصی ننمایید و این کار را به افراد حرفه ای و کاربلد مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون استاد تی وی بسپارید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها