معرفی روش های کانال یابی تلویزیون

در این مقاله می‌ خوانیم که به چه روش هایی می توان کانال یابی تلویزیون را انجام داد ؟ از طرف دیگر می توان گفت، می خواهیم به بررسی و معرفی روش های کانال یابی تلویزیون بپردازیم و با کانال یابی دیجیتال تلویزیون بیشتر آشنا شویم. همچنین مطالبی را هم در مورد کانال یابی به صورت دستی و خودکار بیان می کنیم تا افراد بتوانند به راحتی تلویزیون های خود را کانال یابی کنند.

اما اگر تلویزیون شما کانال یابی نمی کند و شما را با دردسر روبه رو شده اید بهتراست ابتدا مقاله ” چرا تلویزیون کانال یابی نمیکند ” را مطالعه کنید و سپس به ادامه این مطلب بپردازید پس تا انتها همراه استاد تی وی باشید

معرفی روش های کانال یابی تلویزیون

همان طور که می دانیم روش های مختلفی برای پیدا کردن کانال های تلویزیون وجود دارد که مهم‌ ترین آن ها، کانال یابی به روش دستی و خودکار می باشد.

کانال یابی دستی تلویزیون

روش دستی برای کانال یابی ساده تر می باشد؛ چرا که بسیار آسان و راحت است و افراد می توانند برای کانال یابی دستی تلویزیون خودشان اقدام کنند و نیازی به تعمیرکار نداشته باشند. در این روش کانال ها به صورت منظم و بدون تکراری بودن دریافت می شوند.

کانال یابی خودکار تلویزیون

روش کانال یابی خودکار به گونه ای است که کانال ها را بر اساس آنچه که در صدا و سیما وجود دارد، ارائه می دهد و به ترتیبی که هستند، دریافت می کند. در این روش مشکل تکراری بودن کانال ها وجود دارد که در این مقاله به مرتب سازی کانال های تلویزیون هم اشاره می کنیم.

چگونه تلویزیون ال جی را کانال یابی کنیم؟

همان طور که می دانیم افراد هنگام خرید تلویزیون می بایست از وجود دستگاه و گیرنده دیجیتال در تلویزیون مطمئن شوند تا بتوانند بدون هیچ گونه مشکل و دغدغه ای، کانال یابی تلویزیون ال جی را انجام دهند. کانال یابی دیجیتال در تلویزیون ال جی به گونه ای است که افراد می توانند از دو روش دستی و خودکار استفاده کنند.

اما ساده ترین روش استفاده از روش کانال یابی دستی می باشد؛ چرا که مزایای بسیاری دارد و کانال ها نه تنها تکراری نیستند، بلکه به ترتیب دریافت می شوند.از طرف دیگر می توان گفت بسیاری از افراد برای کانال یابی، از روش خودکار کمتر استفاده می کنند؛ چرا که ممکن است کانال های تکراری دریافت کنند.

همچنین شبکه ها بر اساس آنچه که در صدا و سیما وجود دارد، ارائه می شود. به همین منظور افراد می توانند با ورود به قسمت تنظیمات کانال ها، روش دستی و یا خودکار را برای کانال یابی انتخاب و شبکه ها را دریافت کنند.

قابل ذکر است که در این روش با وجود تکراری بودن کانال ها، مزایایی همچون صرفه جویی در وقت هم برای افراد وجود دارد. در صورت بروز هر گونه مشکل می توانید با کارشناسان تعمیر تلویزیون ال جی در تماس باشید.

 

کانال یابی دستی تلویزیون ال جی

کانال یابی دستی تلویزیون ال جی

کانال یابی دستی تلویزیون ال جی کار بسیار آسان و راحتی می باشد. همچنین می توان گفت این روش ساده تر و بهتر است؛ چرا که شبکه ها را بدون تکراری بودن دریافت می کند و آن ها را به صورت مرتب ارائه می دهد. برای این منظور مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- وارد قسمت کانال یابی دستی شوید

2- سپس کدی که در پهنای باند ها قرار دارد را وارد کنند.

3- بعد از وارد کردن این کد، قسمت افزودن و به روز رسانی را انتخاب کنند.

4- سپس منتظر دریافت کدهایی برای شناسایی کانال و شبکه ها باشید.

5- اکنون با هر یک از کدها، تعداد زیادی شبکه و کانال دریافت می شود.

به همین آسانی افراد می توانند با استفاده از روش دستی، تلویزیون ال جی خود را کانال یابی کنند.

کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، افراد از روش کانال یابی خودکار کمتر استفاده می کنند؛ چرا که این روش شبکه ها را بر اساس آنچه که در صدا و سیما هر محل وجود دارد، ارائه می دهد و امکان تکراری بودن کانال ها بسیار زیاد است. اما بسیاری از افراد هم هستند که برای کانال یابی تلویزیون از این روش کمک می گیرند. به همین منظور برای کانال یابی خودکار تلویزیون ال جی مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

1- با وارد شدن به قسمت تنظیمات تلویزیون، کانال یابی خودکار را انتخاب و دکمه شروع را کلیک کنند.

2- سپس می بایستی تا زمانی که کانال ها ۱۰۰% پیدا می شوند، صبر و تمامی شبکه ها را دریافت کنند.

3- اکنون با گزینه ویرایش می توانید شبکه و کانال های تکراری را ویرایش کنید.

همچنین بخوانید: چرا تلویزیون کانال یابی نمیکند؟

نحوه کانال یابی تلویزیون سامسونگ

نحوه کانال یابی تلویزیون سامسونگ به گونه ی زیر می باشد:

1- ابتدا سیم و کابل های اطراف آن را به پریز برق وصل کنند.

2- سپس وارد تنظیمات SETUP شوید.

3- بعد از وارد شدن به قسمت تنظیمات، مرحله اسکن شبکه ها وجود دارد که با اسکن آن ها دستگاه مجبور می شود کانال ها را دریافت کند.

نحوه کانال یابی تلویزیون سامسونگ

یکی از مسائل بسیار مهم در کانال یابی این نوع تلویزیون ها این است که تنظیمات شان در مدل های مختلف، تفاوت چندانی ندارد. همچنین می توان گفت امروزه برای کانال یابی این مدل تلویزیون ها از میانبر هایی به نام START HUB استفاده می کنند که می تواند در تسریع کانال یابی بسیار موثر باشد.

علاوه بر این، یکی از نکات بسیار مهم در کانال یابی وسایل این است که افراد باید تا اتمام مرحله جست و جوی شبکه ها، صبر کنند و در پایان این شبکه ها را دریافت کنند.در صورت بروز هرگونه مسئله می توانید با کارشناسان تعمیر تلویزیون سامسونگ در ارتباط باشید.

کانال یابی تلویزیون سونی

همان طور که می دانیم نه تنها تلویزیون های سونی، بلکه تمامی تلویزیون ها با برند های مختلف، دارای تنظیماتی برای کانال یابی می باشند که افراد می توانند با ورود به این تنظیمات، شبکه های تلویزیونی را دریافت و شناسایی و سپس آن ها را ذخیره کنند.
از طرف دیگر می توان گفت روش کانال یابی این وسایل با هر برند و مارکی که هستند، مشابه یکدیگر است و دارای دو روش کانال یابی دستی و خودکار می باشند.

به عبارت دیگر می توان گفت برای کانال یابی تمام تلویزیون ها با برند های مختلف، از این دو روش استفاده می کنند. کانال یابی این مدل تلویزیون به گونه ای است که اگر در قسمت تنظیمات روش خودکار آن را انتخاب کنیم، کانال و شبکه ها به صورت خودکار دریافت می شوند.

روش دستی نیز به گونه ای است که افراد می بایستی تا ۱۰۰% شدن جست و جوی آن صبر کنند و کانال ها را به طور مرتب دریافت کنند. اما در هر صورت می توان گفت تلویزیون سونی کانال یابی را به روش های دیگری هم از جمله کانال یابی نرمال انجام می دهد و کانال ها را بر اساس قادر بودن به دریافت سیگنال آن ها، شناسایی و جست و جو می کند. در صورت بروز مشکل می توانید با کارشناسان تعمیر تلویزیون سونی در تماس باشید.

رفع مشکل عدم شناسایی آنتن

برخی از مواقع ممکن است آنتن تلویزیون ها شناسایی نشود. به عبارت دیگر می توان گفت عدم شناسایی آنتن به دلیل مشکلات مختلفی می باشد که افراد می بایست برای بررسی و رفع این مشکلات، راهکار های بسیاری را انجام دهند تا سریع تر آنتن شناسایی شود. عدم شناسایی آنتن به دلایل مختلفی مربوط می ‌شود که از جمله آن ها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وجود مانع میان خط فرستنده امواج تلویزیون و خط گیرنده آن
  • فاصله بسیار زیاد میان آنتن و دستگاه تلویزیون
  • وزش باد های شدید و طوفان
  • فرسودگی کابل آنتن

لذا افراد می توانند با وجود هر یک از این مشکلات و شناسایی نشدن آنتن با رعایت چندین نکته، به رفع مشکل عدم شناسایی آنتن بپردازند. از مهم ترین نکات می ‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تنظیم کردن ارتفاع و فاصله آنتن تلویزیون
  • استفاده از دستگاه تقویت آنتن
  • انتخاب بهترین مکان برای نصب

مرتب سازی کانال های تلویزیون

همان طور که می دانیم یکی از نکات بسیار مهم پس از خرید این وسایل، مرتب سازی کانال های تلویزیون می باشد. منظور از مرتب سازی کانال های تلویزیون موارد زیر می باشد:

  • حذف کانال های نامطلوب و ناخواسته
  • ویرایش کانال های دیجیتال ذخیره شده
  • تغییر نام سیستم ها

علاوه بر این می توان گفت، کسانی که تازه تلویزیون خریداری کرده اند و نمی توانند مرتب سازی کانال های آن را انجام دهند، بهتر است از طریق سایت ها و شماره نمایندگی آن، راهنمایی های لازم را دریافت کنند و با آموزش مرتب سازی کانال ها آشنا شوند تا بتوانند خودشان به طور دستی آن ها را مرتب کنند. نحوه مرتب کردن کانال های تلویزیون به گونه ی زیر می باشد:

1- وارد تنظیمات کانال شوید

2- سپس فهرست تغییر و ویرایش برنامه ها را انتخاب کنید.

3- شما می توانید با انتخاب فهرست برنامه ها، کانال های ناخواسته و مد نظر خود را حذف یا انتقال دهند.

مشکل کانال یابی تلویزیون دوو

در این قسمت که به آموزش کانال یابی تلویزیون دوو می پردازیم نکته قابل توجه این است که کانال یابی تلویزیون دوو هم مانند سایر برندهای دیگر می باشد یعنی کانال یابی به صورت دستی و خودکار انجام می شود که مانند موارد گفته شده در بالا است شما در صورت بروز مشکل در کانال یابی باید موارد فوق از جمله رفع مشکل عدم شناسایی آنتن را مورد بررسی قرار دهید.

اما در صورتیکه در حین کانال یابی این تلویزیون با مشکل روبه رو شدید مقاله ” مشکل کانال یابی تلویزیون دوو ” را ابتدا مطالعه کرده تا عواملی که منجر به خطا در کانال یابی تلویزیون دوو می شود را به راحتی شناسایی و برطرف کنید

مشکل کانال یابی تلویزیون دوو

نکات مهم برای تنظیم کانال ها

همان طور که می دانیم رعایت نکات مهم برای تنظیم کانال ها، اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین منظور افراد می بایستی هنگام تنظیم کانال ها و کانال یابی تلویزیون، این نکات را رعایت کنند تا هیچ گونه مشکل و خطایی برای شان به وجود نیاید. یکی از نکات مهم برای تنظیم کانال ها وجود دیجیتال در تلویزیون می باشد؛ چرا که می تواند به طور خودکار کانال ها را ذخیره و سپس در اختیار افراد قرار دهد.

همچنین می توان گفت افراد هنگام خرید تلویزیون ها با هر برندی، می بایستی از وجود دیجیتال در آن مطمئن شوند؛ چرا که اگر این قطعه در تلویزیون ها وجود نداشته باشد، مشکلات بسیاری را در کانال یابی برای آن ها به وجود می آورد.

خلاصه اینکه در این مقاله به بررسی کانال یابی دیجیتال تلویزیون و کانال یابی تلویزیون پرداختیم و نکات مهم در انجام کانال یابی و روش های انجام این کار را بیان کردیم تا افراد بتوانند خودشان به راحتی این کار را انجام دهند و هیچ گونه مشکل یا خطایی برای شان به وجود نیاید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با مرکز تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی تماس بگیرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها