شکستن قفل کودک تلویزیون قفل کودک تلویزیون

بیشتر تلویزیون های قدیمی و نسل جدید مجهز به قفل کودک می باشند و این امکان را سازندگان برند های مختلف برای جلوگیری و عدم دسترسی کودکان به برنامه هایی که مناسب آنها نمی باشند در نظر گرفته اند. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که قفل تلویزیون را بنا بر دلایلی فعال می کنید و بعد از مدتی قصد شکستن قفل کودک تلویزیون را دارید اما نمی دانید باید چگونه این کار را انجام دهید؟

اصلا نگران نباشید ما در این مقاله از مجله استاد تی وی قصد داریم تا روش های حذف قفل کودک تلویزیون را در انواع برندهای مختلف بررسی کنیم 

قابلیت قفل کودک تلویزیون

کنجکاوی و شیطنت کودکان سبب شده است تا روی بسیاری از وسایل مثل ماشین لباسشویی سیستمی تحت عنوان قفل کودک پیاده سازی شود. قابلیت قفل کودک یکی از ویژگی هایی است که از دیرباز روی تلویزیون ها وجود داشته است. این قابلیت روی تلویزیون ها به این صورت عمل میکرد که کلیدهای روی بدنه تلویزیون را برای کودک غیرفعال میکرد و این وسیله را از شیطنت های آنان در امان نگاه میداشت. 

هنوز هم روی تلویزیون های مختلف وجود دارد اما با توجه به تغییرات تلویزیون از گذشته تا حال، بدیهی است که این امکان نیز با تغییرات بیشتر به کمک والدین بیاید. تلویزیون های جدید قابلیت های زیادی دارند و این موارد ممکن است کودکان را بیش از پیش جذب این تابلوی جادویی کند. 

قابلیت قفل کودک تلویزیون

اتصال به اینترنت سبب شده است تا این تلویزیون ها بتوانند برخی از امکانات موجود در کامپیوتر را فراهم آورند. با وجودی که این امر نشان از پیشرفت و افزایش کارایی تلویزیون دارد این مساله گاه میتواند برای برخی گروه های سنی خطراتی را به همراه داشته باشد. دسترسی بدون محدودیت به اینترنت به هیچ عنوان برای کودکان مناسب نیست.

این مشکل زمانی جدی تر میشود که بدانید با استفاده از تلویزیون امکان دسترسی به شبکه های اجتماعی مثل یوتیوب را نیز دارند. در این شبکه ها محتواهایی یافت میشود که ممکن است مناسب سن کودکان نباشد.اینجاست که قفل کودک کاربرد خود را نشان میدهد. میتوان از قفل کودک تلویزیون برای فیلتر نمودن این محتوای نامناسب استفاده کرد.

البته میتوان با تغییرِ تنظیمات برنامه ها آن ها را برای کودکان مناسب نمود. قفل کودک تلویزیون امکانی است که در هر تلویزیون بسته به مدل و نوع آن متفاوت است. اگر تلویزیون شما ال جی است در ادامه به نحوه کارکرد فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در آن خواهیم پرداخت.

همچنین بخوانید : علت وصل نشدن تلویزیون به اینترنت

نحوه فعال سازی قفل کودک تلویزیون ال جی

سیاست کار سازندگان لوازم خانگی این است که کار با آن ها را تا حد امکان ساده کنند. این مساله سبب میشود تا افراد با هر سطحی بتوانند با آن کار کنند و مواردی مثل تنظیمات را خودشان انجام دهند.  فعال سازی قفل کودک تلویزیون نیز به همین صورت است و از این قاعده مستثنی نیست. اگر شما هم نگران محتوای نامناسب موجود در وب هستید و قصد دارید دسترسی به چنین محتوایی را برای کودکتان محدود کنید، میتوانید به سادگی قفل کودک تلویزیون خود را فعال نمایید.

برای فعال سازی ابتدا باید به بخش منو بروید. برای این کار میتوانید از کلید Q.Menu استفاده نمایید. در مرحله بعدی و در قسمت پایینی نمایشگر از شما درباره فعال کردن قفل والدین خواهد پرسید. با انتخاب این گزینه قفل کودک تلویزیون فعال میشود. سپس میتوانید با استفاده از قسمت تنظیمات پیشرفته که با آیکون سه نقطه نمایش داده میشود،کانال ها و برنامه هایی که مدنظر دارید را انتخاب کنید.

در مرحله بعد تلویزیون از شما درخواست رمز میکند. در اینجا لازم است رمزی که از ابتدا تعیین نموده اید را وارد کنید. پس از وارد کردن و تایید رمز قفل کودک تلویزیون شما فعال خواهد شد. اگر کودک خردسال شما علاقه به کار کردن با دکمه های روی تلویزیون دارد، میتوانید مطابق چیزی که در ادامه گفته میشود قفل کلید را فعال کنید. با این کار تلویزیون در برابر دستکاری های کودک مصون مانده و تنظیمات آن دچار تغییر نمیشود. قابلیتی که امروزه تحت عنوان قفل کلید شناخته میشود همان قفل کودک تلویزیون های قدیمی است.

برای فعال کردن قفل کلید تلویزیون ال جی پس از روشن کردن دکمه تلویزیون ابتدا به قسمت منو بروید. این کار با فشردن دکمه منو (menu) به سادگی امکان پذیر است. پس از آن با استفاده از کنترل به قسمت lock بروید. این بخش با نماد یک قفل در تلویزیون نشان داده شده پس از انتخاب آن تلویزیون رمز را از شما درخواست میکند.

پس از وارد کردن رمز در بخش key-lock، حالت آن را از خاموش به روشن تغییر دهید ( حالت off را به on تبدیل نمایید). اگر قصد دارید قفل کلید را خاموش کنید کافیست دوباره آن را به حالت off بازگردانید. با این کارها به سادگی میتوانید کنترل بیشتری روی تلویزیون و محتوایی که قصد دارید فرزندتان تماشا نماید داشته باشید.

چگونه قفل تلویزیون ال جی را باز کنیم ؟

ممکن است پس از مدتی استفاده از قفل کودک تلویزیون ، قصد داشته باشید آن را غیر فعال کنید. برای این کار لازم است کلید option یا menu را انتخاب کنید. سپس در مرحله بعد به دنبال کلماتی مثل child lock و یا v-chip بگردید. پس از این مرحله، remove child lock را انتخاب کنید.

در این قسمت از شما درخواست میشود تا رمز چهار رقمی تان را وارد نمایید.پس از وارد نمودن رمز تمام تنظیمات مربوط به قفل کودک از روی تلویزیون شما پاک شده و دیگر لازم نیست برای ورود به برنامه ها و یا بخش هایی از تلویزیون ابتدا رمز عبور را وارد کنید. 

شکستن قفل کودک تلویزیون ال جی

شکستن قفل کودک تلویزیون ال جی بدون کنترل

اگر به هر دلیلی ریموت تلویزیون شما دچار مشکل، خرابی یا شکستگی شده است باید تا زمانی که مشکل کنترل رفع نشده است نیازهای خود را با استفاده از کلیدهای تعبیه شده روی خود تلویزیون مرتفع نمایید. اما اگر بخش قفل کلید را هم فعال کرده اید کار کمی سخت میشود. میتوانید ابتدا کنترل های سراسری را امتحان کنید. برخی از ریموت ها قابلیت این را دارند که با هر تلویزیونی سازگار شوند.

یکی دیگر از ترفندهایی که برای شکستن قفل کودک تلویزیون ال جی بدون کنترل بکار می آید استفاده از تلفن همراه تان است. برنامه هایی وجود دارند که تلفن همراه شما را به یک ریموت تبدیل میکنند. برای تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون یک برنامه مطمئن را نصب کرده و سپس مطابق مراحل گفته شده در قسمت بالا عمل کنید تا قفل کودک تلویزیون غیرفعال شود.

اگر همه موارد گفته شده در بالا را امتحان کردید و باز هم مشکل رفع نشد باید تلویزیون را به تنظیمات اولیه بازگردانید.برای این کار لازم است دکمه پاور تلویزیون را به مدت 5 ثانیه و به صورت متوالی نگه دارید. این کار تنظیمات تلویزیون شما را به حالت اولیه بازمیگرداند.

یکی از مواردی که لازم است در اینجا به آن اشاره نمود این است که هر تلویزیون بسته به سری، مدل و مارک تنظیمات مختلفی دارد. اما اصول کار آن ها از یک قانون مشخص پیروی میکند. اگر دفترچه راهنمای تلویزیون تان را در دست دارید لازم است به آن مراجعه کنید تا شیوه کار و تنظیمات آن را به صورت دقیق تری مشاهده کنید.

اگر هیچ یک از موارد بالا راه حل مشکل شما نبود باید آن را به یک متخصص و یا تعمیرکار تعمیر تلویزیون ال جی بسپارید. البته لازم است پیش از آن از دانش و تجربه فرد اطمینان حاصل نمایید. 

ریست کردن تلویزیون ال جی

ریست کردن تلویزیون به این معناست که تلویزیون شما به تنظیمات اولیه کارخانه بازگردانده خواهد شد و تمام تنظیماتی که تا به حال بر روی آن اعمال نموده اید از حافظه پاک می شوند. ریست کردن تلویزیون همانند ریست کردن تلفن همراه شماست. نکته ای که لازم است در این قسمت خاطر نشان کنیم این است که اگر تلویزیون ال جی شما نیاز به تعمیر دارد، ریست کردن نمیتواند باعث حل مشکل آن شود.

کارایی این قسمت در موارد دیگری مشخص میشود برای مثال اگر شما تنظیماتی را در تلویزیون تغییر داده اید و حالا قصد دارید آن را به حالت اول بازگردانید، اما فراموش کرده اید که تغییر در کدام بخش موجب این مسئله شده است؛ ریست کردن تلویزیون ال جی میتواند کارساز باشد.

با فشردن کلید setting به تنظیمات تلویزیون بروید، این بخش را تنظیمات نرم افزاری میگویند؛ گزینه سه نقطه را انتخاب کنید تا به بخش تنظیمات بروید. در مرحله بعد با زدن گزینه reset to  initial setting، عمل ریست کردن تلویزیون ال جی انجام میشود. توجه داشته باشید ریست کردن برندهای مختلف با یکدیگر متفاوت هستند مثلا ریست کردن تلویزیون سامسونگ با روش های دیگری انجام می شود.

ریست کردن تلویزیون ال جی

دستورالعمل فراموش کردن قفل کودک تلویزیون ال جی

گاه پیش می‌آید که رمزی که برای قفل کودک تلویزیون تنظیم کرده اید را فراموش میکنید. در این صورت به غیر فعال کردن قفل کودک دسترسی نخواهید داشت. حتی با ریست کردن تلویزیون، رمزی که مشخص شده است پاک نمیشود. برای این کار لازم است یک کنترل سراسری یا مادر داشته باشید. عموما این کنترل ها در دسترس تعمیرکارها هستند و همه به آن دسترسی ندارند. پس میتوانید با یک کارشناس تماس بگیرید تا این مشکل به دست او حل شود.

اما اگر خودتان قصد دارید رمز را ریست کنید باید از یک رمز سراسری استفاده نمایید. برای این کار هنگامی که تلویزیون از شما درخواست رمز میکند سه بار کلید mute روی کنترل را به صورت متوالی فشار دهید. در این قسمت باید یک رمز سراسری را وارد نمایید. 129672 و 129472  دو مورد از این نمونه رمزها هستند. در صفحه جدید امکان انتخاب رمز جدید را خواهید داشت.

فراموش نکنید ممکن است این دستورالعمل فراموش کردن رمز قفل کودک تلویزیون ال جی برای مدل تلویزیون شما کارساز نباشد. پس بهتر است در این شرایط از یک تعمیر کار تلویزیون کمک بگیرید.برای این منظور مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها