مشکل کانال یابی تلویزیون دوو

شاید شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که برای پیدا کردن کانال های جدید در تلویزیون خود هربار دچار مشکل می شوید و به دردسر می افتید ما امروز در مجله استاد تی وی قرار است تا به مشکل کانال یابی تلویزیون دوو بپردازیم و نحوه کانال یابی صحیح در این تلویزیون را آموزش دهیم. پس تا انتهای این مقاله همراه استاد تی وی باشید

نحوه کانال یابی تلویزیون دوو

بنابراین، چگونه کانال یابی را انجام دهید؟ برای شروع :

 1. روی کنترل تلویزیون خود، دکمه «Menu» و سپس «Settings» را انتخاب کنید.
 2. گزینه تنظیمات کانال را انتخاب کنید و با توجه به آنتن یا کابل یکی را انتخاب نمایید.
 3. اگر به کابلی متصل نیستید می توانید جستجو را انجام دهید.

به خاطر داشته باشید که مراحل انجام کانال یابی در برطرف نمودن معایب کانال یابی تلویزیون دوو ممکن است متفاوت باشد. اگر عبارت در تلویزیون شما با گزینه های نشان داده شده متفاوت است، برای راهنمایی به راهنمای کاربر تلویزیون خود مراجعه کنید.

نحوه تنظیم کانال تلویزیون دوو

چه زمانی باید کانال یابی را اجرا کنیم؟ مشکل کانال یابی در تلویزیون دوو آنقدر ها هم که تصور می کنید پیچیده نیست. برای دریافت حداکثر برنامه، باید پس از تنظیم آنتن، یک کانال یابی را اجرا کنید.

برای به روز نگه داشتن کانال های تلویزیون ، ایده خوبی است که هر ماه یک کانال اسکن کنید، هر زمان که کانالی را گم کردید، و هر زمان که مکان را تغییر دادید (به عنوان مثال، پس از نقل مکان به خانه جدید).

نحوه تنظیم کانال تلویزیون دوو

آموزش کانال یابی تلویزیون دوو

هنگامی که تلویزیون خود را به آنتن یا سیستم کابلی وصل کردید، تلویزیون را به برق وصل کنید. در کنترل از راه دور، شما آماده استفاده از تلویزیون هستید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون خود را طوری برنامه ریزی کنید که تمام کانال های موجود را حفظ کند.

برای روشن کردن تلویزیون، دکمه POWER روی کنترل از راه دور را فشار دهید. شما همچنین می توانید از دکمه POWER در پنل جلویی استفاده کنید. مطمئن شوید که تلویزیون را قبل از اینکه بخواهید آن را روشن کنید به برق وصل شده باشد.

تاثیر حافظه کانال تلویزیون Daewoo در برطرف نمودن معایب کانال یابی تلویزیون دوو

حافظه تلویزیون Daewoo کانال های موجود را با استفاده از دکمه های VCHW تعیین می کند. اگر با مشکل کانال یابی تلویزیون دوو رو به رو شدید و کانال مورد نظر در حافظه نبود، شما می توانید آن را با دکمه های شماره روی کنترل از راه دور تنظیم کنید، اما نه با دکمه های VCHW.

برای برنامه ریزی حافظه تلویزیون خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 • با روشن بودن تلویزیون، دکمه MENU را دو بار فشار دهید، سپس منوی “Set-Up” ظاهر می شود.
 • از دکمه های VCHW برای انتخاب «Reception» استفاده کنید،
 • سپس از دکمه های CVOLB برای انتخاب «آنتن» یا “کابل” استفاده کنید.
 • اگر یک آنتن را به تلویزیون خود وصل کرده اید، “Air” را انتخاب کنید.
 • اگر یک سیستم کابلی وصل کرده اید، “کابل” را انتخاب کنید.
 • از دکمه های VCHW برای انتخاب “Memorize Channels” استفاده کنید،
 • سپس از دکمه های CVOLB برای ورود استفاده نمایید.
 • فرآیند “به خاطر سپردن کانال ها”، برای شروع دوباره دکمه های CVOLB را فشار دهید.
 • برای بازگشت به منوی تنظیمات، دکمه MENU را فشار دهید.
 • دکمه MENU را سه بار فشار دهید تا به حالت عادی تماشای تلویزیون بازگردید.
 • حافظه کانال تلویزیون شما تحت تاثیر قطع برق قرار نمی گیرد. نیازی به برنامه ریزی مجدد نخواهید داشت.
 • می توانید حافظه را تغییر دهید بدون اینکه نوع کابل یا آنتن متصل به تلویزیون خود را تغییر دهید.

جهت تنظیم و رفع مشکل کانال یابی تلویزیون دوو می توانید از چند طریق زیر بهره ببرید:

 • سیستم تنظیم خودکار
 • ویرایش
 • تنظیم دستی
 • و مراجعه به دفترچه راهنمای دوو 

مشکل کانال یابی تلویزیون دوو

علاوه بر این که شما مشکل کانال یابی تلویزیون دوو را انجام می دهید می توانید کانال ها را به سلیقه خود مرتب سازی کنید.

 • با استفاده از دکمه منو در کنترل از راه دور و تنظیمات کانال، نوار زرد رنگ را روی یک کانال قرار دهید تا آن را جا به جا کنید.
 • دکمه های بالا/پایین و سپس دکمه MOVE را فشار دهید.
 • حال دکمه های بالا/پایین را فشار دهید تا نوار زرد را روی کانال دیگری قرار دهید تا کانال ها تبادل شوند.
 • با فشردن مجدد دکمه MOVE دو برنامه انتخاب می شود و معاوضه انجام خواهد شد.

تنظیم دستی کانال یابی

کاربران یکی از مواردی که در مشکل کانال یابی تلویزیون دوو دارند این است که گاهی نمی توانند به صورت دستی این تنظیمات را انجام دهند.

کانال یابی تلویزیون دوو

اما ما اینجا هستیم که بگوییم اصلا کار دشواری نیست و به راحتی می توانید مکان نما را برای تنظیم دستی با دکمه های بالا/پایین پیدا کنید.

سپس دکمه های چپ/راست را فشار دهید. صفحه تنظیم ظاهر می شود و مکان نما از سمت چپ به راست حرکت می کند یا از راست به چپ. کانال را از قسمت جستجو با توجه به منطقه جستجو کنید. پس از جستجوی یک ایستگاه، صفحه تنظیم ناپدید می شود. برای توقف جستجو، دکمه MENU را فشار دهید.

چرا تلویزیون کانال یابی نمی کند

چرا تلویزیون کانال یابی نمی کند؟ اگر هنوز مشکل کانال یابی تلویزیون دوو را دارید و قادر به یافتن هیچ کانالی نیستید؟ گزینه اسکن خودکار را روی تلویزیون خود انتخاب کرده اید، اما هنوز نمی تواند کانالی را پیدا کند! بطور کلی از دلایلی که تلویزیون کانال یابی نمی کند می توان به موارد زیر  اشاره داشت

 • مطمئن شوید که آنتن را به خوبی وصل کرده اید.
 • بررسی کنید که چه کانال هایی را باید دریافت کنید.
 • کانال ها را به صورت دستی جستجو کنید.
 • تلویزیون را دوباره راه اندازی کنید.
 • مطمئن شوید کابل کواکسیال شما ایراد ندارد.
 • آنتن خود را به خوبی تراز کنید.

برای مطالعه بیشتر در مورد دلایل فنی پیدا نکردن کانال در تلویزیون می توانید مقاله ” چرا تلویزیون کانال یابی نمی کند ” را مطالعه کنید 

مطمئن شوید که آنتن را به خوبی وصل کرده اید

اولین نکته ما این است که مطمئن شوید آنتن را به خوبی وصل کرده اید. اکنون، می دانم که این واضح به نظر می رسد. اما ممکن است که چیزی کابل را تکان دهد و بدون اینکه متوجه شوید شل شود.

باید مطمئن شوید که آنتن را محکم به تلویزیون وصل کرده اید. اگر کانال خود را به درستی وصل کرده اید و هنوز نمی توانید کانالی را پیدا کنید، به نکته بعدی بروید.

بررسی کنید چه کانال هایی باید دریافت کنید

آیا برخی از کانال های تلویزیونی را روی صفحه تلویزیون خود می بینید، اما همه کانال هایی را که امیدوار بودید کانال یابی شوند را مشاهده نکرده اید؟ پس مهم است که بررسی کنید کدام کانال را باید دریافت کنید.

کانال هایی که به شما پیشنهاد می شود بسته به موقعیت مکانی شما متفاوت است. شما می توانید یک دسته کانال رایگان را به صورت آنلاین پیدا کنید. این خدمات لیستی از کانال هایی را که باید در منطقه خود مشاهده کنید در اختیار شما قرار می دهد.

اگر برخی از کانال‌ها را از لیستی که آنلاین می‌بینید از دست داده‌اید، باید یک اسکن مجدد انجام دهید. گاهی اوقات ایستگاه ها فرکانس مورد استفاده برای پخش را تغییر می دهند.

یک اسکن مجدد به شما کمک می کند تا سیگنال جدید ایستگاه را پیدا کنید.
اما اگر مطمئن نیستید که چگونه یک اسکن مجدد انجام دهید و مشکل کانال یابی تلویزیون دوو را برطرف کنید می توانید دستورالعمل های زیر را انجام دهید.

 • دکمه “MENU” را انتخاب کنید.
 • سپس به گزینه “CHANNEL SCAN” بروید.
 • حال باید بتوانید “RESCAN” را انتخاب کنید.
 • توجه: گزینه “RESCAN” می تواند به صورت “TUNE” یا “AUTO-TUNE” در برخی از تلویزیون ها نشان داده شود.

اگر هیچ یک از کانال‌های موجود در لیستی را که به صورت آنلاین مشاهده می‌کنید نمی‌بینید، به برخی از اصلاحات دیگر در این مقاله مراجعه کنید.

تنظیم دستی کانال یابی

کانال ها را به صورت دستی جستجو کنید

برای این کار مراحل زیر را امتحان کنید توجه داشته باشید که در صورت بروز هرگونه مشکل در حین انجام مراحل می توانید با مرکز تعمیر تلویزیون دوو تماس بگیرید.

 • استفاده از دکمه اسکن خودکار راحت ترین و سریع ترین راه برای جستجوی مشکل کانال یابی تلویزیون دوو است.
 • اما اگر تلویزیون شما مشکل دارد، می توانید اسکن دستی را نیز انجام دهید.
 • این اسکن باید لیست کانال هایی را که برای تلویزیون شما در دسترس هستند بازیابی کند.

در اینجا همه چیزهایی که برای انجام یک اسکن دستی نیاز دارید آورده شده است.

 • فرستنده دیجیتال شما
 • شماره فرکانس شما

این اعداد بسته به محل زندگی شما متفاوت است. اگر مطمئن نیستید مال شما چیست، باید با ارائه دهنده خدمات خود تماس بگیرید.

روش چهارم

تلویزیون را دوباره راه اندازی کنید: راه اندازی مجدد تلویزیون راه خوبی برای پاک کردن آن از هرگونه مشکلی است که ممکن است مانع از جستجوی کانال شود. پس از راه اندازی مجدد تلویزیون، سعی کنید جستجوی خودکار کانال را انجام دهید.

همچنین بخوانید : معرفی روش های کانال یابی تلویزیون

روش پنجم 

مطمئن شوید کابل کواکسیال شما خراب نیست: کابل کواکسیال آسیب دیده هنگام جستجوی کانال های تلویزیونی هیچ نتیجه ای را نشان نمی دهد. باید کابل خود را برای علائم فرسودگی زیر بررسی کنید.

 • شکستن
 • خم شدن
 • ترک خوردن کابل

اگر کابل کواکسیال شما هر یک از این علائم را نشان دهد، باید آن را تعویض کنید. پس از تعویض کابل، جستجوی خودکار کانال را امتحان کنید. اگر جستجوی کانال موفقیت آمیز باشد، مشکل را حل کرده اید.

روش ششم 

آنتن خود را به خوبی تراز کنید: تراز کردن آنتن بسیار مهم است. اگر آنتن شما در جهت اشتباه است، ممکن است نتوانید هیچ کانالی را پیدا کنید. این به ویژه اگر در منطقه ای زندگی می کنید که تداخل سیگنال زیادی وجود دارد، صادق است.

اما آنتن شما باید به کدام جهت باشد؟ همه اینها به محل زندگی شما بستگی دارد. برای پیدا کردن این موضوع، می توانید یک ایستگاه یاب را به صورت آنلاین بررسی کنید. ایستگاه یاب اطلاعات کدام ایستگاه ها در منطقه شما موجود است را خواهد گفت.

ویرایش کانال تلویزیون دوو

شاید بارها به دنبال پاسخی برای این سوال خود بوده باشید که چگونه شبکه های تلویزیونی را مرتب کنید ؟ در صورتیکه پاسخ این سوال بسیار آسان می باشد و شما به راحتی و با استفاده از کنترل تلویزیون می توانید ترتیب نمایش کانال های تلویزیون را برای خود شخصی سازی کنید

ما در ادامه به معرفی روش های ویرایش کانال تلویزیون دوو می پردازیم. مرتب سازی و ویرایش کانال این امکان را به شما می دهد که کانال های مورد علاقمه خود را گروه بندی کنید

 نکته ای که باید به آن توجه کنید اینست که مرتب سازی شبکه های تلویزیونی در گیرنده های تلویزیونی و ریسیور های ماهواره متفاوت می باشد.و همچنین روش های مرتب سازی آن ممکن است در مدل های مختلف تلویزیون متفاوت باشد و برای این کار بهتر است با توجه به مدل تلویزیون خود، با کمک دفترچه راهنمای تلویزیون اقدام به مرتب سازی کانال تلویزیون کنید 

برای کانال های دیجیتال شما می توانید مراحل زیر را دنبال کنید 

 1. دکمه HOME را فشار دهید، سپس وارد منو [تنظیمات] شده — [تماشا کردن تلویزیون] — [کانال ها] — [تنظیم کانال] — [تنظيم ديجيتال] — [موج یابی دیجیتال] — [ویرایش فهرست برنامه] را انتخاب کنید.
 2. کانال مورد نظر خود را به موقعیت جدید انتقال دهید 

برای کانال‌های آنالوگ

 1. دکمه HOME را فشار دهید، سپس وارد منو [تنظیمات] شده — و از لیست گزینه های موجود مراحل زیر را انتخاب می کنیم /تماشا کردن تلویزیون / — /کانال ها / — /تنظیم کانال /— /تنظیم آنالوگ /مرتب کردن برنامه ها را انتخاب کنید
 2. کانال مورد نظر خود را به موقعیت جدید انتقال دهید و برنامه را ذخیره کنید

در پایان چنانچه در مراحل ذکر شده دچار مشکل شده اید به راحتی می توانید با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون در منزل استاد تی وی تماس بگیرید کارشناسان ما به صورت شبانه روزی آماده ی ارائه خدمات به شما عزیزان می باشند.

اشتراک در
اطلاع از
guest
5 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها