You are currently viewing تعمیر تلویزیون آب خورده

آب خوردگی تلویزیون مشکلی است که می‌تواند به دلیل اسپری کردن مستقیم آب یا ریختن آب روی تلویزیون ایجاد شود. در برخی موارد حتی بخار آب غلیظ نیز می‌تواند باعث آبخوردگی تلویزیون شود. بخش‌ های متفاوتی از تلویزیون ممکن است که در اثر تماس با آب، دچار آبخوردگی و ایراد شوند.

برای تعمیر تلویزیون آبخورده روش ‌های گوناگونی وجود دارد. در قدم اول شما باید تلویزیون را از برق بکشید و تا آنجا که می‌توانید تلویزیون را خشک کنید. در قدم بعدی بهتر است که شما با یک مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون تماس بگیرید.

استاد تی وی یکی از مراکز تخصصی تعمیر تلویزیون در منزل می باشد که خدماتی همچون تعمیر پنل تلویزیون آب خورده را با بالاترین کیفیت انجام می دهد. تکنسین های این مجموعه انواع تلویزیون ‌ها با هر برندی، به‌ طور کامل تعمیر می‌کنند و به حالت اولیه خودشان بازمی‌گردند.

هنگام اعزام متخصص برای تعمیر، از شما در رابطه با مشکل تلویزیون سوال پرسیده می‌شود تا قطعات احتمالی مورد نیاز نیز همراه تکنسین به منزل شما آورده شود. این کار باعث میشود تا در زمان شما صرفه جویی شود.

هنگام آب خوردگی تلویزیون چه کاری باید انجام داد؟

برای تعمیر تلویزیون آب خورده شما باید اقدامات گوناگونی را انجام دهید. قبل از ارتباط با یک متخصص برای تعمیر تلویزیون، اقدامات زیر را برای جلوگیری از آسیب بیشتر جدی بگیرید. این اقدامات در عین ساده بودن بسیار حیاتی و تاثیر گذار میباشند و میتوانند درصد خرابی تلویزیون را به حداقل برسانند.

قدم اول : تلویزیون را خاموش کنید 

در قدم اول، بعد از این‌ که حس کردید تلویزیون شما بیش ‌از اندازه خیس‌ شده یا عملکرد آن دچار ایراد شده، تلویزیون از برق بکشید. بسیاری از افراد تصور میکنند که تنها با خاموش کردن تلویزیون مشکل را رفع کردند. حتی هنگامی‌ که تلویزیون شما خاموش است نیز برق مصرف میکند و اتصال آن برقرار است.

پس برای جلوگیری از هر گونه اتصالی و مشکل جدی ‌تر، بعد از این‌ که تلویزیون را خاموش کردید، آن را سریعاً از برق بکشید. 

قدم دوم : تلویزیون را خشک کنید 

در قدم بعدی برای جلوگیری از خسارت بیشتر، بهتر است که تلویزیون را خشک کنید. اگر نشتی آب در خانه باعث آبخوردگی تلویزیون شده، آن را به آرامی به‌ جای کاملاً خشک انتقال دهید. در ادامه تا آنجا که می‌شود آب‌ های اضافی تلویزیون را با یک دستمال تمیز بگیرید.

آن ‌قدر این کار را تکرار کنید تا تلویزیون شما کاملاً خشک شود. بهتر است که برای جلوگیری از هر گونه مشکل جدی‌تر تلویزیون زیاد تکان ندهید. این ‌موضوع باعث می‌شود تا در صورت وجود آب در داخل تلویزیون، جابجایی باعث ایجاد مشکلات زیادی شود.

قدم سوم : تماس با مرکز تخصصی تعمیر تلویزیون

در قدم بعدی بعد از خشک کردن تلویزیون هیچ‌ گونه اقدامی انجام ندهید. هر گونه اقدام اضافه در این زمینه ممکن است آسیب بیشتری را به تلویزیون شما وارد کند. 

به ‌هیچ ‌عنوان سر خود اقدام به باز کردن تلویزیون نکنید. منتظر بمانید تا متخصصی که با او تماس گرفته‌اید درب منزل شما حاضر شود و عملیات تعمیر را انجام دهد.

در این فاصله زمانی تلویزیون خود را به برق نزنید و تلاش نکنید تا از آن استفاده کنید. تلویزیون را به حال خود رها کنید و تنها در صورت مشاهده رطوبت، آن را به آرامی با دستمال خشک پاک کنید.

مراقبت های بعد از آب خوردگی تلویزیون

نشانه های آب خوردگی پنل تلویزیون چیست؟

آب خوردگی پنل تلویزیون با مواردی مانند خرابی کلی تصویر، نمایش رنگ های عجیب، وجود خطوط متفاوت روی صفحه و به طور کلی تغییرات غیر عادی در صفحه تلویزیون نمایان میشود. آب خوردگی تلویزیون به دلایل گوناگونی مانند قرار دادن تلویزیون در محیط مرطوب یا ریختن آب به روی آن اتفاق می‌افتد. پیشتر برای شما در رابطه با تعمیر تلویزیون آبخورده صحبت کردیم، اما علاوه بر موارد قبلی، شما باید علائم و نشانه ‌های آبخوردگی تلویزیون را نیز بشناسید تا بتوانید هر چه سریع‌تر، اقدامات مناسب در این زمینه را به کار بگیرید. 

وجود آب در پنل تلویزیون باعث می‌شود تا فلت های رنگی تلویزیون به ‌طور کامل از بین بروند یا آسیب ببینند. آسیب به پیکسل های گوناگون صفحه نمایش تلویزیون شما باعث می‌شود تا اختلالات جدی در عملکرد دستگاه ایجاد شود. همین موضوع می‌تواند در نهایت باعث سوختن یا از بین رفتن بخشی از پنل شود.

شانس تعمیر تلویزیون آب خورده، به‌ شدت آسیب وابسته می‌باشد. یعنی هر چه آسیب کمتری به دستگاه شما وارد شده باشد و شما سریع‌تر برای تعمیر اقدام کرده باشید، شانس تعمیر تلویزیون شما بالاتر خواهد رفت. 

آیا پنل تلویزیون آب خورده قابل تعمیر است؟

برای پاسخ به این سوال که آیا تعمیر تلویزیون آب خورده امکان‌ پذیر می‌باشد یا خیر؟  باید بگوییم که شانس تعمیر تلویزیون در این شرایط به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

  • نوع تلویزیون شما
  • قدیمی یا جدید بودن آن
  • برند سازنده آن
  • دلیل آب خوردگی تلویزیون
  • میزان رطوبت موجود در تلویزیون
  • و…

جزو عوامل تاثیرگذار در این زمینه می‌باشند.

برای مثال این‌ که شما به دلیل استفاده زیاد از محلول ‌های شوینده و آب باعث آب خوردگی تلویزیون خود شده‌اید، یا تلویزیون شما به دلیل نشتی آب خیس‌شده، با یکدیگر متفاوت می‌باشد. قاعدتاً وارد شدن آب از محفظه ‌های تلویزیون به داخل آن، آسیب‌ های نسبتاً جدی‌تری را نسبت ‌به پاک کردن تلویزیون با یک دستمال زیادی خیس وارد خواهد کرد.

فلت پنل تلویزیون به دلیل این ‌که قابلیت رسانایی بالایی دارد با آب واکنش نشان می‌دهد. همین موضوع باعث می‌شود تا اختلالات گوناگونی در نمایشگر تلویزیون بعد از آبخوردگی ایجاد شود.

به‌ طور کلی در 70 درصد مواقع تعمیر تلویزیون آب خورده امکان ‌پذیر می‌باشد. اما بازهم این درصد بستگی به عوامل گوناگون و زیادی دارد که ما بیشتر آن ها را برای شما گفتیم.

علاوه‌ بر موارد گفته ‌شده، سرعت ‌عمل شما در زمینه استفاده از خدمات یک تعمیرکار متخصص تاثیر بسیار زیادی در شانس موفق بودن عملیات تعمیر تلویزیون آبخورده دارد.

همچنین، هر چه تکنیسین مورد نظر تخصص بیشتری داشته باشد و در زمینه تعمیرات و سرویس تلویزیون باتجربه‌تر باشد، احتمال موفقیت شما بیشتر خواهد شد.

به ‌طور کلی 50 درصد احتمال تعمیر تلویزیون به میزان آسیب و 50 درصد دیگر به او هوش و اقدامات شما بستگی دارد. اگر نکاتی که گفتیم را مو به‌ مو رعایت کنید، مطمئن باشید که شانس موفقیت تعمیر تلویزیون شما تا حد بسیار زیادی بالا خواهد رفت. 

راه های جلوگیری از آب خوردگی تلویزیون  

به‌ طور کلی دستورالعمل خاصی برای جلوگیری از آب خوردگی تلویزیون وجود ندارد. اگر می‌خواهید از تلویزیون خودتان مراقبت کنید باید به نکات گوناگونی دقت داشته باشید.

برای مثال اگر تلویزیون شما برای مدت طولانی‌تری در معرض دستگاه ‌های بخور قرار بگیرد، احتمال آبخوردگی آن بالاتر می‌رود. 

همچنین سعی کنید که هنگام تمیز کردن تلویزیون، از دستمال  زیادی خیس استفاده نکنید

یا از پاشیدن آب به صورت مستقیم به تلویزیون خودداری کنید.

در بسیاری از موارد کودکان و شیطنت ‌های کودکانه آن ‌ها، می‌تواند منجر به خیس شدن و آبخورده تلویزیون شود.

اگر می‌خواهید از این اتفاق ناگوار جلوگیری کنید بهتر است که نکات مهم را به فرزندان خود گوشزد کنید.

ریختن ناگهانی آبروی تلویزیون یا پاشیدن آب روی آن می‌تواند باعث شود تا تلویزیون شما در مدت‌ ‌زمان بسیار کوتاهی دچار آب خوردگی شود‌‌. سعی کنید که مراقب کودکان خودتان باشید تا از این اتفاق ناگوار جلوگیری کنید.

شاید بیان این نکته کمی عجیب باشد اما تلویزیون‌ های LED و LCD در زمینه آب خوردگی و واکنش ‌های متفاوتی نشان می‌دهند. برای مثال در تلویزیون ‌های LCD آب خوردگی می‌تواند آسیب ‌های بسیار بیشتری را به تلویزیون وارد کند زیرا ساختار این تلویزیون ‌ها کمی متفاوت‌تر می‌باشد‌.

همچنین بخوانید : راهنمای کامل تمیز کردن صفحه تلویزیون

هزینه تعمیر تلویزیون آبخورده چقدر است؟

هزینه تعمیر تلویزیون آب خورده به موارد گوناگونی مانند میزان آسیب و نوع تلویزیون شما بستگی دارد. برای مثال در برخی موارد، شما ممکن است نیاز داشته باشید، قطعات تلویزیون خود را تعویض کنید. در شرایطی کمبود این قطعات یا گران بودن آن ‌ها، می‌تواند باعث شود تا شما مجبور شوید هزینه ‌های بیشتری را برای تعمیر پنل تلویزیون آب خورده بپردازید.

از طرف دیگر هر چه میزان آسیب تلویزیون بیشتر باشد، شما باید هزینه‌ی بیشتری بپردازید. در برخی موارد، تکنسین ‌ها به شما می‌گویند که تعمیر تلویزیون شما کار عاقلانه‌ای نیست زیرا در کنار هزینه‌ های بالا ممکن است پاسخ‌گویی خوبی را در ادامه برای شما نداشته باشد. در این شرایط بهتر است که به‌ جای تعمیر ، به سراغ تعویض تلویزیون بروید و یک تلویزیون نو را جایگزین کنید.

اما به ‌هر حال یک ‌قیمت مشخص و از پیش ‌تعیین‌ شده برای تعمیر تلویزیون در زمینه آبخوردگی  وجود ندارد. هرچه قطعات تلویزیون شما گران‌تر باشند، قاعدتاً دستمزد تعویض قطعات و هزینه شما بالاتر خواهد رفت.

اما اگر می‌خواهید با کمترین هزینه ‌ها از خدمات تعمیر پنل آب خورده تلویزیون بهره ‌ببرید، می‌توانید با سایت استاد تی ‌وی ارتباط بگیرید.

در این سایت با کمترین هزینه‌ ها و مقرون‌ به ‌صرفه‌ترین پیشنهادات، عملیات تعمیر تلویزیون شما انجام می‌شود و شما می‌توانید بدون هیچ ‌گونه مشکل و دغدغه‌ای از استفاده دوباره از تلویزیون خودتان لذت ببرید.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها